ABD Senato Bilim, Ticaret ve Taşımacılık Komitesi Blockchain Terfi Yasasını Geçti

15.07.2019
14
A+
A-
ABD Senato Bilim, Ticaret ve Taşımacılık Komitesi Blockchain Terfi Yasasını Geçti

ABD Senatosu, blok zinciri teknolojisi ve hükümetin teknolojiden nasıl faydalanabileceği konusunda düzenleyici bir çerçeveye zemin hazırlayacak önemli bir yasada olumlu ilerleme kaydediyor.

CNET raporları

Çalışma grubu aynı zamanda, Ulusal Zincirleme ve Bilgi İdaresi (NTIA) ve Federal İletişim Komisyonu (FCC) için, blok zincirinin spektrum politikası üzerindeki potansiyel etkisini ve blok zincirinin benimseme konusundaki etkinlikleri arttırma fırsatlarını etkileyebileceğini inceleyen bir çalışma yürütecek. Federal hükümet.

Çalışma grubu üyeliğini, potansiyel olarak sivil toplum paydaşlarının yanı sıra blockchain’i kullanabilecek federal kurumlardan çekecektir. Sivil toplum üyeleri BİT üreticilerinden, servis sağlayıcılardan, tedarikçilerden, yazılım geliştiricilerden ve sağlayıcılardan ve diğer uzmanlardan gelecek.

Senatör Massachusetts’ten bir Demokrat olan ve Bill’in sponsorlarından biri olan Ed Markey, blockchain teknolojisinin çok büyük bir potansiyeli ve vaadi olduğunu söyledi. Ayrıca, teknolojinin zaten çok verimli bir şekilde çeşitli hizmetler sunmak için özel sektörde kullanıldığını belirtti. Açıkladı:

“Bu yasa, bu teknolojiye yönelik uygulamaların daha iyi anlaşılmasına ve federal hükümet içindeki kullanımı için fırsatları keşfetmeye yardımcı olacak.”

Kuruluştan sonra, çalışma grubunun bir yıl içinde raporunu Kongreye sunması beklenir.

Bipartisan Desteği
Tasarı Şubat ayında Kongre’ye geri döndü ve iki odada iki taraflı bir sponsorluktan hoşlanıyor. Tasarının, blok zinciri temelli gelişmelerin düzenlemeleri hakkında kılavuz ilkeler sağlaması ve devlet düzeyinde sayısız tanımın yapılmasını engellemesi bekleniyor. Halen, devlet düzeyinde blok zincirle ilgili olarak sunulan çok sayıda fatura var.

Milletvekilleri, hükümeti hizmet sunumunu geliştirmek için teknolojiyi kullanmaya zorlamak istiyor ve çalışma grubu da aynı şekilde yöntemler sağlayacak. Komiteye, hükümetin bürokrasiyi ortadan kaldırmak, vergi sahtekarlığını önlemek ve israfı azaltmak için teknolojiyi kullanabileceği söylendi.

Bill’in sponsorlarından biri olan Kaliforniya’lı bir Demokrat olan Doris Matsui’nin dediği gibi:

“Bu iki taraflı, iki taraflı fatura, ortak bir blockchain tanımı geliştirmek için geniş bir paydaş grubunu bir araya getirecek ve belki de daha da önemlisi, yeni inovasyonları teşvik etmek için teknolojiden yararlanmak için fırsatlar önerecektir.”

Kentucky’den bir Cumhuriyetçi olan Temsilci Brett Guthrie ile birlikte Matsui, Temsilciler Meclisi’nde de benzer bir tasarıya sponsorluk yaparken, Senato’da ise tasarı, Indiana’lı bir Cumhuriyetçi olan Sens. Markey ve Todd Young tarafından desteklenmektedir.

Geçmişte, Kongre blok zincirleri ve kriptolarla ilgileniyordu ve Amerika Birleşik Devletleri Meclis Mali Hizmetler Komitesi’nin Facebook’un yaklaşmakta olan kripto olan 17 Temmuz’da Terazi’ye bir duruşması olması planlanıyor. Bölmenin dört bir yanından bazı milletvekilleri hükümeti dizginlemeye çağırdı. Endüstriye rehberlik etmek için zorlu bir düzenlemeye kadar kriptolarda.

En son hamle, blok zinciri ve kriptoların ülkede daha popüler olmasına yardımcı olacak. Yorumlar bölümünde bize bildirin.

Kripto Haber