ABD’li Politikacı, Uygulanabilir Bir Teknik Düzenleme Blockchain Alternatif Olması İçin Faydasına

17.07.2019
55
A+
A-
ABD’li Politikacı, Uygulanabilir Bir  Teknik Düzenleme Blockchain Alternatif Olması İçin  Faydasına

16 Temmuz’daki ABD Cumhuriyetçi Politikacı ve Kongre Azınlık lideri Kevin McCarthy, düzenleyicilerin şu anki eğilimiyle, teknoloji endüstrisinin sürekli değişen dünyasına uyum sağlayacak kadar çevik değil, çevrimiçi varlıklarını sürdürme konusunda endişe duyanların blockchain’e dönmeyi düşünmeleri gerektiğini söyledi. teknolojisi.

Vatandaşların Korunması
Son zamanlarda medya kuruluşu New York Times ile yapılan sohbet sırasında deneyimli milletvekili, hükümetin ve yetkili düzenleyicilerin vatandaşları sürekli olarak Facebook ve Google gibi büyük teknoloji şirketlerinden koruyamadıklarını vurguladı.

“Verilerimizi kullanıyor ve satıyoruz.

Birleşik Devletlerin, başkalarının kayıtlarını veya sağlık kayıtlarını okuyanları cezalandırmak için bir yasa çıkardığını iddia etti, bu nedenle çevrimiçi varlığa neden farklı davranılması gerektiğinin hiçbir nedenini görmedi. Bununla birlikte, vatandaşların hükümetin kendileri için işi yapmasını yalnız beklememesi gerektiği konusunda uyardı.

Teknoloji meraklıları, büyük teknoloji firmalarının herhangi bir sorunu çözmeyeceğini belirten kategorik olarak parçalara ayrılması gerektiğini düşünen bazı politikacıların önerileri karşısında kaşlarını çattı, ancak işgalci düzenlemelerin bu arada daha büyük kurumları koruyabileceklerini ve Endüstrideki start-up’ları büyük ölçüde etkiler.

Teknoloji Sektöründe Radikal Değişim

McCarthy alıntı yaparak:

“Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, tezler sadece hükümetin sorumsuz kurumsal davranışlara yol açan piyasa verimsizliğini çözebileceği fikrine dayanıyor. Bürokratik leviathan’ın teknoloji endüstrisindeki hızlı değişime karşı çevik tepkileri geliştirmek ya da uygulamak için gerekenlere sahip olduğundan emin olmamamız gerektiğine kuvvetle inanıyorum. ”

Meslektaşlarının diğer önerilerinin aksine, McCarthy, bir çözümün serbest piyasada yer alabileceğine ve merkezden uzak olduğuna inanıyordu.

‘’ Cryptonetworks.’’

McCarthy’nin argümanı, mevcut durumla birlikte, kullanıcıların verileri platform tarafından tamamen kontrol altında tutulduğu için bireylerin mahremiyetleri üzerinde herhangi bir yetkisi bulunmadığına, ancak merkezi olmayan ağlarla, kullanıcı verilerinin kullanıcılara blok zincirinde şifrelenmiş olmasına dayanmaktadır. Özel bilgilerini kiminle paylaştığını ve kiminle engellediğini belirleme ayrıcalığı.

Ayrıca, blockchain teknolojisinin kullanımıyla veri güvenliğinin güvence altına alınacağını, taşınabilirliğin güvence altına alınacağını ve kullanıcı gizliliğinin hiçbir sorun yaşamadan tamamen sigortalandığını vurguladı.

Dahası, birçok bloğun açık kaynaklı doğasının, mevcut olanın standartlara uymadığını düşünerek toplumların yeni ağlar oluşturmasını çok kolaylaştırdığını, böylece sağlıklı rekabeti, hurda tekelini artırdığını ve bunun için sağlıklı bir pazar yarattığını savundu. herşey.

Kongre ve dünya genel olarak Terazi adı verilen yeni Facebook şifreleme projesinin potansiyeli konusunda şüphecidir. Bitcoin Değişim Rehberi geçen yıl sosyal medya devinin blok zinciri platformunu oluşturduktan sonra kripto para birimi sektörüne girmek istediğini bildirdi.

Başlangıçta, piyasa büyük bir oyuncunun sektörde ilgi çekici olmasından heyecan duyuyordu, ancak finansal uzmanlar Terazi madeni para projesinin dünyanın finansal-ekonomik düzenini bozabileceği konusunda uyardığı için heyecan korkuya dönüştü.

Kripto Haber