Acumen Araştırma ve Danışmanlık (ARC) : Blockchain Healthcare Kullanımı, 2026’da 1,7 Milyar ABD Doları

18.07.2019
61
A+
A-
Acumen Araştırma ve Danışmanlık (ARC) : Blockchain Healthcare Kullanımı, 2026’da 1,7 Milyar ABD Doları

Bildiğiniz gibi, blockchain teknolojisi

Şimdi, bir danışmanlık hizmetleri şirketi olan Acumen Research and Consulting (ARC) tarafından yapılan yeni bir rapora göre, dünyadaki sağlık pazarında blockchain kullanım hacmi 2026 yılına kadar yaklaşık 1,7 milyar ABD doları olacak. Bu sayıya ulaşmak için yıllık% 48 civarında bir büyüme oranına sahip.

Amerika Birleşik Devletleri, özellikle teknolojiyi oldukça hızlı bir şekilde benimseyen olgun bir sağlık piyasasına sahip olduğu için pazara hakim olmaya hazırlanıyor. ABD’den sonra, Avrupa’nın çok yakından takip etmesi bekleniyor. Ülke aynı zamanda sanayide de geliştirilmekte ve teknoloji kullanmaktadır.

ABD ve Avrupa arasındaki en büyük farklardan biri, ülkede sağlık hizmetleri için güçlü bir devlet desteğinin bulunmasıdır, bu nedenle yatırımlar çoğunlukla ABD’deki şirketler tarafından yapılırken, hükümetin Avrupa’da yatırımlara öncülük etmesi beklenmektedir. Çok uluslu birkaç şirketin varlığı da Avrupa’daki büyümeyi açıklayacak bir neden olarak çalışma tarafından da belirtildi.

Bununla birlikte, güvenlik eksikliğinin, Avrupa’nın bölgede daha fazla büyümesini sağlayamayacağı başlıca acı noktası olabileceği iddia edildi.

Asya Pasifik bölgesi, büyüme için üçüncü en hızlı bölge olarak belirlendi. Buradaki ekonomilerden bazıları (örneğin Hindistan ve Çin gibi) oldukça hızlı büyüyor, bu nedenle teknolojinin kullanımının katlanarak artması, yalnızca Amerika’da veya Avrupa’da olduğundan daha az hızlı olması bekleniyor.

Japonya, kayda değer bir büyüme görecek pazarlardan biri olarak vurgulandı. Büyük bir nüfusa, olgun bir pazara, yüksek vasıflı işçilere sahiptir ve ülke nüfusu eski olduğundan, iyi bir sağlık sistemine ihtiyaç duymaktadır.

İlgili bir habere göre, Allied Market Research kısa süre önce, blok zinciri tedarik zinciri pazarının 2025 yılına kadar 9 milyar ABD doları değerine ulaşacağını doğruladı. Bu alan, blok zinciri en çok kullanan sektörlerden biri olduğu için, burada sürpriz yoktur.

Birçok lojistik ve tedarik zinciri şirketi, şeffaflığı ve işletme maliyetlerini azaltmak için nasıl kullanılabileceği nedeniyle teknolojiyi kullanıyor.

Kripto Haber