Avustralya Dijital Para Birliği (ADCA) ve Blockchain Avustralya (BA) Birleşmeyi Duyurdu

02.08.2019
58
A+
A-
Avustralya Dijital Para Birliği (ADCA) ve Blockchain Avustralya (BA) Birleşmeyi Duyurdu

Yeni kurulan örgütün müdürü Adam Pulton, birleşmenin Avustralya blok zincirleme endüstrisine gelince daha güçlü ve birleşik bir ses yaratılmasında yardımcı olacağına ve daha büyük fırsatlar için (APAC bölgesi içinde) yeni geçitlerin açılmasına yardımcı olacağına inanıyor.

Birleşme 22 Temmuz’da Avustralya Dijital Para Birimi Birliği (ADCA) ve Blockchain Australia (BA) arasında gerçekleşti.
Anlaşmayla ilgili imzalı belgelerin bazılarına göre, iki grup şimdi çabalarını birleştirecek ve BA markası altında çalışacak.
Geçen ayın sonlarında yapılan bir duyuruya göre, Avustralya Dijital Para Birimi (ADCA) ve Blockchain Australia (BA) resmen bir araya geldi ve iki örgütün bir arada çalışıp Asya-Pasifik bölgesinde blockchain teknolojisini teşvik etmelerini sağlayacak bir anlaşma imzaladı.

ADCA, farkında olmayabilecek okuyucularımız için, Asya’daki en büyük blok zincir çözüm sağlayıcılarından biridir. Aynı damarda, BA, şu anda Aussie kripto varlık ekonomisi içerisinde faaliyet gösteren bir dizi farklı yerel kuruluşu temsil etmeyi amaçlayan endüstriyel bir yapıdır.

Yukarıda belirtilen gelişme, yakın zamanda Sidney’de gerçekleşen Yıllık APAC Blok Zinciri Konferansında açıklandı.

Etkinliğin bir parçası olarak Avustralya Emeklilik, Finansal Hizmetler ve Finansal Teknoloji Bakan Yardımcısı – Senatör Jane Hume – birleşme ve ülkenin fintech sektöründe yeni bir gelişme çağında nasıl yardımcı olabileceği konusunda uzun süre konuştu.

Davanın bir parçası olarak, Hon. Senatör şöyle demiştir:

“ADCA ve BA’nın, blok zinciri teknolojisinin sorumlu bir şekilde benimsenmesini savunan, tutarlı ve birleşik bir sese sahip, birleşmeye karar verdiklerini görmek beni çok mutlu etti. Avustralya’nın blok zinciri işletmelerinin Asya’nın büyüyen orta sınıfından gelen talebe cevap verme potansiyelini fark etmemiz gerekiyor. ”

Son olarak, birleşmenin Sydney Menkul Kıymetler Borsası’na (SSX) ev sahipliği yaptığını ve BA CEO’su (Nick Guirietto) ve ADCA’nın (Adam Poulton) katıldığı belirtildi.

Guirietto, iki kuruluşun bir araya gelmesiyle, Avustralya blok zinciri camiasına daha iyi bir platform sağlanacağına inanıyor

“Hükümetler ve düzenleyiciler dahil ana paydaşlarla daha net ve tutarlı konuşmak”.

Kripto Haber