Avusturya Blockchain Teknoloji Endüstrisi için Bir Fintech Düzenleyici Sandbox Kurdu

28.04.2019
94
A+
A-
Avusturya Blockchain Teknoloji Endüstrisi için Bir Fintech Düzenleyici Sandbox Kurdu

Avusturya yakında fintech şirketleri için yeni bir düzenleyici kum havuzu kurabilir ve pazara girmeye başlayabilir.Bilgi 26 Nisan’da Cointelegraph tarafından serbest bırakıldı. Amaç finansal piyasayı yönlendirmek ve sayısallaştırılmış fintech hizmetlerini geliştirmektir. Şaşırtıcı bir şekilde, bu ilk para teklifleri (Ico’lar) ve sanal para birimleri içerir.

Avusturya Fintech Sandbox uygulayabilir


Raporlara göre, ülkenin Maliye Bakanı Hartwig Loeger, fintech Danışma Konseyi’nin fintech endüstrisini tanıtmak için kullanılacak ilgili kurallar oluşturacağını açıkladı. Bu çok önemlidir, çünkü sanal para birimleri, Ico’lar ve fintech endüstrisi için dostça düzenlemeler uygulayan birkaç ülke vardır.

Konuyla ilgili olarak, devlet Sekreteri Hubert Fuchs yorumladı:

Fintech endüstrisindeki bazı şirketler için, baştan itibaren tüm düzenleyici gereklilikleri ve gelişmeleri takip etmek özellikle zordur. Birçoğu vazgeçmek ve iş modellerini atmak. Buna karşı önlem almak istiyoruz.”

Bu sandbox uygulandığı anda iş modellerini test edecek ve geliştirecek fintech şirketleri olacak. Bu sanal alana katılabilmek için şirketler belirli gereksinimleri yerine getirmek zorunda kalacaklardır. Avusturya tarafından geliştirilen yeni sandbox, Birleşik Krallık’taki (Birleşik Krallık) finansal davranış Kurumu’ndan (FCA) destek aldı.

Aynı zamanda loeger, finansal hizmetler sektörünün sayısallaştırılmasının Avusturya ve geleceği için çok önemli bir alan olduğunu belirtti. Bu teknolojiler ve girişimler yeni iş modelleriyle yenilik yapacak ve ülkenin geleceğini geliştirecek.

Dünyada sanal para birimleri için düzenlemeler uygulayan başka ülkeler var. Bu yargı bazı Malta ve İsviçre bulunmaktadır. Orada iş operasyonlarını tespit eden ve piyasada net düzenlemelerle genişlemeye çalışan birkaç firma var.

Japonya veya Güney Kore gibi diğer ülkeler, çok sıkı olan ve düzenleyici kurumların kendi bölgelerinde faaliyet gösteren şirketleri ve firmaları kontrol etmesine izin veren düzenlemeler uyguladılar.

Kripto Haber