Bakkt’ın Açılışı Kripto Para Pazarını Beklediğimiz Kadar Etkiler mi?

14.02.2019
91
A+
A-
Bakkt’ın Açılışı Kripto Para Pazarını Beklediğimiz Kadar Etkiler mi?

Bitcoin’in 2008’de piyasaya sunulmasından bu yana, pek çok yenilik, sahiplerine geleneksel fiat para sistemi içinde bulunmayan arzu edilen finansal özerklik ve özgürlüğü sağlamak için dünyanın ilk ve en önemli dijital para biriminin entegrasyonunu sağlamak için tasarlanmıştır.

Bu inovasyon, kolay işlem yapma alış verişinin oluşturulmasından dijital işlemlerin hızını ve güvenliğini artıracak programların geliştirilmesine kadar uzanmaktadır. Bu teknolojik yeniliklerin kabul edilmedeki kolaylığı, yeni adımın arkasındaki beyinlerin ünü olan bir dizi faktör tarafından belirlenmektedir. Başka bir deyişle, kripto meraklıları, yeni bir teknolojiyi kabul etmeye ve yaratıcının durumunda olduğu gibi hükümet, finans sektörü veya özel sektörde iyi biliniyorsa gücüne güvenmeye daha fazla hevesli olacaktır.

Son zamanlarda, New York Menkul Kıymetler Borsası, Intercontinental Exchange’in arkasındaki ağır ağırlıklar CEO’su Jeff Sprecher, özellikle daha önce olan oyuncular tarafından Bitcoin’in geniş kullanımına küresel bir kabul edilebilirlik getirmek üzere tasarlanan BAKKT Borsasını başlatma planlarını açıkladı. Shunned. Bir fortune.com yazarı olan Shawn Tully, “Bakkt’ın kuruluş şartının, Bitcoin’i, şu anda onu en çok çeken kilit unsurlar için, dünyanın büyük finansal kurumları için sağlam ve güvenli bir teklif haline getirmesi olacağını söylemektedir.

Amaç, büyük para yöneticilerinin Bitcoin yatırım fonları, emeklilik fonları ve ETF’leri yüksek düzeyde düzenlenmiş ana yatırımlar olarak sunma yolunu temizlemektir ”dedi. Bakkt, daha fazla güvenlik, fayda ve verimlilik sağlayarak dijital varlıklara kurumsal, tüccar ve tüketici katılımı için ölçeklenebilir bir platform olarak hizmet vermek üzere yaratılmıştır.

Saygın bir finans kuruluşu olan ICE, Bakkt değişimini büyük ölçüde destekleyen Microsoft ve Starbucks gibi diğer çok uluslu şirketlerden ortaklıklar sağladı. Bakkt, Kasım 2018’de alım satıma başlaması planlanan gelecekteki bir alım satım sözleşmesine sahiptir, ancak bu zaman çizelgesinin yanı sıra, alım satım işleminin başlatılması için önerilen 24 Ocak tarihine ulaşılamamıştır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.