Bancor Protokolünün 2. Büyük Sürümünü Açıkladı

30.04.2020
55
A+
A-
Bancor Protokolünün 2. Büyük Sürümünü Açıkladı

Merkezi olmayan likidite otomasyon projesi Bancor Çarşamba günü protokolünün ikinci büyük versiyonunu açıkladı. Resmi tweet’e göre, 2020’nin ikinci çeyreğinde planlanan Sürüm 2.0’ın piyasaya sürülmesine kadar tüm ayrıntılar paylaşılacak.

Medium’daki resmi habere göre, Bancor Protokolü’nün yeni sürümü, blockchain tabanlı oracle servis sağlayıcı Chainlink ile entegre olacak yeni bir pazar yapıcı (AMM) likidite havuzuna sahip olacak. Yeni versiyon ayrıca tek bir token için% 100 maruziyet, borç verme protokolleri için destek ve daha verimli bir bağlanma eğrisi ile likidite sağlama seçeneğine sahip olacak.

Twitter’daki başlıkta Bancor, bu yeni eklenen özelliklerin AMM’lerin benimsenmesi ve yayılmasının önünde engel olan dört büyük sorunu ele aldığını belirtti:

     “Geçici olmayan zarara” maruz kalma
     Birden fazla jetona maruz kalma
     Sermaye verimsizliği (yüksek kayma)
     Likidite sağlamanın fırsat maliyeti

“Bancor V2, jeton başarısız olmadığı sürece, geçici jetonlar da dahil olmak üzere herhangi bir ERC20 jetonu için kalıcı kayıp riskini ortadan kaldırır. Bancor V2 bunu sabitlenmiş likidite rezervlerine sahip AMM’lerin oluşturulmasını sağlayarak yapar. Bu tür AMM, Chainlink’in güvenli ve güvenilir kehanetlerinin fiyatlarını kullanarak rezervlerinin göreceli değerini sabit tutar. ”

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.