Bitcoin Mi? Altın Mı?

10.06.2019
111
A+
A-
Bitcoin Mi? Altın Mı?

Son Dönemde en sık tartışılan konulardan biri Bitcoinmi yatırımcıların değimi ile Dijital Altın Yoksa Altın mı,Aslında Aşağıda alıntıladığımız makalede belirtmiş,Yatırım elinde olan insanlar her ikisinide yatırım aracı olabilir Altın fiziki bir yatırım aracı ama Bitcoin’inde kendine göre özellikleri var.Her Bitcoin fiyat artışı ve inişinde insanlar kripto para piyasasına girdikçe sanırız bu tartışma sürekli olacaktır.

Bitcoin ve Altın yatırımcıları arasındaki iklim, bir arada dostane bir varoluştan daha az ve ikisinin arasında sıfır toplamlı bir yarışma olarak gerçekleşti, bunlardan sadece birisinin diğerinin pahasına zenginleşmesine izin verildi. GrayScale Investments gibi yatırım şirketleri için, özellikle ‘Düşür Altın, Satınal Bitcoin! ‘İle bu gerçekliğe bakış açıları konusunda belirsizlik bırakmıyorlar.

Şirket, bunun “kişisel bir şey değil” gibi bir rekabet olduğu izlenimini bırakıyor: “Altın’ın fena değil.” Şirket, “Sadece Bitcoin daha iyi.” özellikle, Bitcoin’in temelini oluşturan faydasının, Altın’ınkine benzer bir değer deposu olarak göz önüne alındığında, bu kripto para birimi topluluğunun içinde ve dışında, ateşli bir şekilde karşı çıktığı bir şeydir.

Neyse ki, bu GrayScale Investments’in inanmak isteyeceği kadar yaygın olmayan bir bakış açısıdır ve herhangi bir yatırımcının bayrağını kesinlikle bu varlıklardan birinin direğine çivileştirmesi için hiçbir neden yoktur. Eğer bir şey varsa, açıkça taraf seçmeyi reddedenler, portföylerindeki her ikisine de ekleyerek kolayca yararlanabilir.

Bitcoin’in bir değer deposu veya dijital bir değişim aracı olarak daha uygun bir inançtan gelmesi veya Altın’ın zaman zaman dalgalı para birimlerinden uzak ve güçlü bir yatırım cenneti olmaya devam edeceğine inanıyorsanız veya yaklaşan Bitcoin’e bir çeşit güvenilir alternatif olarak, çok az fark yaratır. Her ikisinde de içsel bir değer olduğunu görecek kadar mantıklı bir zihne sahip olduğunuz sürece, her ikinizin de miktarlarını elde etmenin, bu arada ellerinizi fiat ile kirletmenize gerek kalmadan, birçok yararı vardır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.