Blockchain bilim Konsorsiyumu ‘Bloxberg’ Kolombiya Ulusal Üniversitesi’de Katılıyor

20.04.2019
34
A+
A-
Blockchain bilim Konsorsiyumu ‘Bloxberg’  Kolombiya Ulusal Üniversitesi’de Katılıyor

Bilim Konsorsiyumu şimdi Kolombiya Ulusal Üniversitesi içerecektir
Blockchain girişimi Bloxberg, max Plank Society tarafından yönetilen 10 farklı ülkeden 12 ayrı kuruluş içeriyor. Kolombiya şimdi kendi Ulusal Üniversitesi yoluyla konsorsiyum dahil edilecektir. Resmi duyurular 15 Nisan’da Maurico Tovar Gutierrez araştırma grubunun eş Direktörü tarafından yapıldı.

Kolombiya Ulusal Üniversitesi resmi scient konsorsiyum katılmadan başka Latin Amerika Kurumu şu anda kayıtlı olduğundan bir kriter olduğunu. Bloxberg’e göre, yeni girişimin hedefleri bir ağ oluşturmak içindir.:

“bilim adamları tarafından bilim adamları tarafından gerçekten küresel olarak sürdürülen merkezi olmayan ağ haline gelmek için bölgesel ve Ulusal olarak yönetilen blockchain ağlarının bilimsel manzarasını genişletir.”

Grubun kurulması için diğer amaçlar, fikri mülkiyet haklarının korunması, verilerin doğrulanması, araştırma, P2P incelemeleri ve yayın iyileştirmeleri içeren yeni platformdan fayda sağlamaktır.

Kolombiyalı araştırmacılara ve Yale Üniversitesi’ne yeni bir akıllı sözleşme dilini başarıyla derlemek için bir hibe verildi. Yeni dil Ethereum’un sanal makinesinde kullanılır ve hibe, kullanımda olan mevcut Ethereum 2.0 katmanlarına uygulanmasını desteklemek için kullanılır.

Konsorsiyumun diğer üyeleri arasında Carnegie Mellon, UCL, eth Zürich’te ETH Kütüphanesi, Georgia Tech, Kopenhag BT Üniversitesi, Belgrad Üniversitesi, Johannesburg Üniversitesi, Kassel Üniversitesi, Lefkoşa Üniversitesi ve Saraybosna Üniversitesi bulunmaktadır.

Gutierrez de söyledi:

Örneğin fikri mülkiyet sorunları için blockchain hakkında ilginç olan şey, birisi orada bir şey kaydettiğinde, ne o kişi ne de başka bir kişi onu ortadan kaldırabilir, o zaman ilk kez bir şey yapan kişinin bir sertifikası olur. Bu, bazı akademik üretimi tanımlamak veya kaydetmek ve yazarlık göstermek için çarpıcı bir kullanım örneğidir.

Kripto Haber