Chief Technology Officer (CTO) Blockchain merkezli altın ve gümüş ticaret platformudur.

11.07.2019
31
A+
A-
Chief Technology Officer (CTO)  Blockchain merkezli altın ve gümüş ticaret platformudur.

Eskiden BNY Mellon’da çalışan Leon Shklar, Tradewind Markets’ın yeni Baş Teknoloji Sorumlusu (CTO), Blockchain merkezli altın ve gümüş ticaret platformudur. Bunu Salı günü yapılan duyuruda, merkezi olmayan külçe ticaret girişimi, tüm mimarlık ve altyapı dahil olmak üzere tüm teknolojik bileşenleri denetlemek için Shklar’ı atadı.

BNY Mellon’da teknolojiden sorumlu Genel Müdür olarak görev yapmadan önce Shklar, gezegenin en büyük hedge fonu olan Bridgewater Associates’te çeşitli roller üstlendi. Ayrıca New York Times ve Thomson Reuters ile çalıştı.

İşe alındıktan hemen sonra konuşan Shklar, işe başlamadaki güvenini dile getirdi. Ona göre, Tradewind Markets, platformu güçlendirecek ve değerli metallerin daha çok yönlü bir şekilde kullanılmasını sağlayacak sistemler ve çözümler geliştiriyor. Bununla birlikte, arzusu teminat olarak kullanılan metallerin, yayılma işleminde ve gözaltında tutulmasını görmektir.

Tradewind, değerli metal tüccarlarının işlerini rahatça yapmalarını sağlamak olan VaultChain olarak bilinen Blockchain destekli bir sisteme sahip. Platformun müşterileri arasında üreticiler, endüstriyel kullanıcılar ve kuyumcular da dahil olmak üzere önde gelen kurumlardan ve toptancılardan bazılarıdır.

VaultChain’i kullanarak, tüccarlar sabit varlıklarını güvenli bir şekilde satın alıp satarlar. Blockchain defterinin de aynısını yansıtması gerekmesine rağmen, Kanada Kraliyet Nane’sinde tutulanı satın alırlar.

Tradewind Markets için Leon Shklar’ın gemide olması stratejik bir hamle. Temel olarak, rolü, ölçeklendirmelerini genişletirken, işlemleri genişletmek ve yeni müşteriler çekmek olacaktır.

Başlangıç, kıymetli metalleri tercih etti çünkü piyasa birkaç “sürtünme unsuruyla” çarpılma eğilimindeydi. Tradewind’e göre altın ve gümüş piyasası, açık bir kimlik eksikliği, aşırı alım satım ücretleri ve velayet ücretleri ile savaşıyor metallerin teminat olarak kullanılamaması.

Ancak Blockchain ile tüccarlar şimdi aldıkları malları anlıyorlar. Üreticiler ayrıca, kendine özgü sorumlu uygulamaları nedeniyle kendilerini farklılaştırma konusunda hiçbir problem yaşamadılar.

Külçe girişimi, şu anki CEO’su Michael Albanese’yi JPMorgan’dan görevlendirmesinden aylar sonra Shklar’ı atadı. Salı günü yapılan duyuruya değinen Arnavut, Tradewind Markets’in “alternatif varlıkları’ dijital hale getirme ve herkes için biraz daha erişilebilir hale getirme arayışından bahsetti. Ona göre, Shklar vizyonunu gerçeğe dönüştürecek doğru kişidir.

Kripto Haber