Çin’de Açılan İlk Blockchain Teknolojili CITIC Noter Ofisi

23.04.2019
65
A+
A-
Çin’de Açılan İlk Blockchain Teknolojili CITIC Noter Ofisi

Blockchain teknolojisi, bir şey gönderildikten sonra değiştirilemeyen tutarlı ve güvenilir bir defter tutma kabiliyeti nedeniyle yaygın olarak takdir edilmektedir. Noter hizmetlerinin niteliği göz önüne alındığında, bu tür bir defter noter tasdikli kayıtları izlemek için ideal olacaktır. Çin’de, ülke için ilk blockchain özellikli noter Pekin sınırları içinde kendi ofisini açtı.

19 Nisan’da insanlar tarafından yayınlanan raporda, hizmetin sadece Cuma günü Pekin CITIC noter Ofisinde kapılarını açtığını açıklıyor. Yayınla konuşurken, ofis bunun sadece blockchain teknolojisini içerecek noter hizmet döneminin başlangıcı olduğunu belirtti.

O ofisin Müdürü Wang Mingliang, lansman etkinliğinde konuştu ve blok zincir teknolojisindeki noter tasdikli ve yasal geçerlilikte ne kadar değer verildiğini göz önünde bulundurarak iki kat fayda olduğuna inandığını söyledi. Çin Siyaset Bilimi ve Hukuk Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden Profesör Hu Jiyu, blockchain’in sahip olduğu düşük maliyet, etkileyici verimlilik ve istikrarın olduğunu söyleyerek de konuştu.

Yeni sistemle, sertifika sahibi belge bilgilerini doğrulamak için kodu tarar. Noter sektöründe blockchain teknolojisini uygulayarak, belgelerin sahte olması neredeyse imkansız hale gelecek ve dolandırıcıların bilgilendirici asimetrilerle verilere sızmasını engelleyecektir.

Bir işletme lisansı son zamanlarda Guangzhou, Blockchain teknolojisi ve yapay zeka teknoloji kullanımı ile Çin’de bir şehir tarafından verildi. Bu, Guangzhou’nun Huangpu ilçesinin idari merkezi aracılığıyla verilen blockchain ve AI kullanımı ile bir işletme lisansının ilk kez verildiği zamandır.

Nisan ayının başlarında, yerel raporlar, Çin’in şu anda kendi ülkelerinde bulunduğu blockchain projelerinin sayısında lider olduğunu belirtti. Blockdata, Çin’in dünya çapında yapılan blockchain tabanlı projelerin yaklaşık %25’i olan 263 blockchain ile ilgili projelere ev sahipliği yaptığını bildirdi.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.