CoinsTax ve TurboTax Ortaklığı

05.02.2019
44
A+
A-
CoinsTax ve TurboTax Ortaklığı

Amerika Birleşik Devletleri’nde yasal önlemler alındığından, kesin olan bir gerçek var – tüketicilerin vergi beyan ederken kripto karlarını göz önünde bulundurmaları gerekecek. Bu sürecin etrafındaki yasalar yeterince karmaşık, ancak BitcoinTaxes ve TurboTax Online ile yapılan işbirliği tüm süreci daha kolay hale getirecek.

PRWeb’in bir raporuna göre,

     “BitcoinTaxes’in sahibi olan CoinsTax, LLC (https://bitcoin.tax/), Intuit®’den TurboTax Online® ile birlikte çalıştığını açıkladı. BitcoinTaxes artık kullanıcıların şifreleme parası kazançlarını doğrudan TurboTax Online’a aktarmalarını sağlayan bir rapora sahip. ”

Bu varlıkların her ikisini de kullanma kabiliyeti sayesinde, en rahat yatırımcılar bile vergilerini hazırlarken zaman kazanacaktır.

E-dosyalama, 2018 Premier ve vergi servisinin daha yüksek sürümlerini kullanmayı seçen vergi mükellefleri için zaten mevcut olup, kripto para birimi kazançları hakkında yeni bölüm içermektedir. Sermaye kazancı işlemleri, hazırlayıcı için çok az çaba harcayarak Form 1040 Çizelge D’ye aktarılacaktır. Halen, en son sürüm Coinbase, Gemini ve Poloniex de dahil olmak üzere büyük borsalardan ticari işlem detaylarını almak için kullanılabilir.

Genel olarak kripto kullanımıyla yapılan ödemeleri içeren politikalar olmasa da, Ohio son zamanlarda eyalet vergilerinin Bitcoin ile yerine getirilmesine izin veren bir yasa çıkardı. Diğer yerler için, Coinbase halen kripto para biriminde vergilendirme için vergi materyallerine ve eğitim kaynaklarına sahiptir. Aynı zamanda bu son TurboTax entegrasyonu hakkında ayrıntılı bilgi içerir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.