Contentos

21.03.2019
90
A+
A-
Contentos

Dağıtılmış Küresel İçerik Ekosistemi

Contentos, yakın zamanda dünyanın en büyük borsa blokajı üretim makinesi olan Binance Labs tarafından yatırım yapılan evrensel bir merkezi olmayan içerik ekosistemidir.

Varlıkların özgürce üretilebileceği, doğrulanabileceği ve dağıtılabildiği, merkezi olmayan bir içerik ekosistemi yaratmayı amaçlamaktadır. Ekip, en üst düzey tüketici uygulamaları ve blockchain projeleri üzerinde çalışan içerik endüstrisindeki uzmanlardan oluşmaktadır.

Contentos, yalnızca dijital içerik ekosisteminin gelecekte nasıl görünebileceğinin bir planı değil, birden fazla çalışma kullanım durumumuz var: Contentos, aylık 60 milyondan fazla aktif kullanıcıyı toplayan stratejik ortaklar, LiveMe ve Cheetah Mobile ile çalışıyor. Gerçek zamanlı kullanıcı geri bildirimi ile Contentos, kullanıcıların ilgisini çeken bir ilk blok zincir projesi haline gelecektir.

Contentos Hakkında

Contentos, yaratıcıları, tüketicileri ve reklamverenleri içeren tüm üyelere katkıları için adil tazminat alma yetkisi veren, merkezi olmayan bir dijital içerik ekosisteminin temelini oluşturmayı amaçlayan bir blockchain protokolüdür. Contentos ayrıca kendisini her türlü içerik DApp’lerini kabul ederek geleceğin dijital içeriğinin Ethereum’u olarak kurmayı da amaçlamaktadır.

Sosyal medya, her kullanıcıya, dünyaya yönelik kişisel görüşlerini tanıtmaya adanmış bir platforma sahip olma fırsatı sunar. Mevcut içerik ekosistemi, gelir için reklamlara dayanan merkezi platformlar tarafından yönetilmektedir. Bu nedenle, içerik oluşturucuları, yaratıcı müziklerini takip etmek ve kendilerini özgürce ifade etmek yerine, reklamverenler tarafından onaylanan içerik üretmek için baskı yapmaktadır. Reklam odaklı içerik platformlarına özgü kısıtlamalar, gerçekte ne kadar ifade özgürlüğüne izin verilebileceği sorusunu soruyor. Bu bireysel etkileyici dünya görüşleri kitleler için özenle hazırlanmış sponsor içerik için alınıyor mu? Ayrıca, sonuç olarak, soruyu sormak zorunlu, paranın büyük kısmı nereye gidiyor? Mevcut içerik sisteminde, kurumsal platformlar, aslanın reklam parasıyla yarattığı ödül payını toplar ve platformların içeriğine bağlı olan kişilere sadece bir miktar para bırakır. Bu teknoloji devleri, içerik yaratıcılarını, kazançlarını kendi kazançları için değerlendirirken, uygulanabilir gelir vaadiyle teşvik eder. Bu modelde, teknoloji platformları pahasına gelişirken yaratıcılar ve kullanıcılar kaybediyorlar.

Contentos’ta, içerik ekosisteminin tüm üyelerinin katkılarından yararlanmaları gerektiğine inanıyoruz. Blockchain teknolojisinin sağladığı tokenizasyonu kullanarak Contentos, daha adil ve demokratik bir içerik ortamı hayalini hayata geçirmeyi hedefliyor. İçerik oluşturma, küratörlük, dağıtım, depolama ve doğrulama işlemlerinin tümü Contentos ekosistemine güç sağlayan benzersiz şifreleme para birimi olan COS belirteçlerinde ödüllendirilir.

Kripto Haber