Coursera Online Eğitim Enstitüsü Blockchain Kursunu Başlatmak için INSEAD ile İşbirliği Yapıyor

22.03.2019
25
A+
A-
Coursera Online Eğitim Enstitüsü Blockchain Kursunu Başlatmak için INSEAD ile İşbirliği Yapıyor

kripto ve blockchain artan popülaritesi ilgili öğrenme hizmetleri için artan bir talepe yol açmıştır.

Daha fazla insan bu gelişmekte olan teknoloji onları aydınlatmak için kurslar actık. Bu nedenle, ınsead kriptolar ve blockchain hakkında girişimcilere öğretmek için bir program başlattık ve online eğitim portalı, Coursera ile ortaklık kurduk.

“Girişim için Blockchain devrimi” olarak bilinen program, endüstri uzmanlarını mevcut çözümlerine blockchain teknolojisini uygulamak için gerekli bilgi ile donatmayı amaçlamaktadır. Kendi blockchain odaklı projelerini başlatmak isteyen bireyler için de yararlı olacaktır.

Kesin olarak, kurs, katılımcılara gerçek dünya sorunlarına çözüm sağlamak için blockchain tabanlı projelerin nasıl tasarlanacağını, geliştirileceğini ve uygulanacağını öğretecektir. Öğrenciler ayrıca projelerinin fizibilitesini ve bunları nasıl yöneteceklerini de bileceklerdir.

Program eğitmeni, Blockchain Araştırma Enstitüsünün kurucusu ve önde gelen bir teknoloji girişimcisi olan Don Tapscott olacak. Tapscott neredeyse dört yıldır büyük teknolojik atılımlar hakkında kitap yazıyor ve şimdi blockchain teknolojisine odaklanıyor. Bunun bir kanıtı, şu anda Blockchain Araştırma Enstitüsü tarafından desteklenen çok sayıda blockchain odaklı projedir.

INSEAD’DEKİ İnovasyon Dekanı Peter Zemsky, çoğu insan blockchain teknolojisinin yıkıcı potansiyelini kabul ederken, diğerlerinin bunu bir tehdit olarak gördüğünü söyledi. Böylece, INSEAD bu efsaneyi debunk ve blockchain devrimi için girişimcileri hazırlamak için bu dersi sunuyor.

Coursera’daki içerik Sorumlusu Dil Sidhu, blockchain teknolojisinin zaten çeşitli endüstrileri dönüştürdüğünü ve yatırımcılar için yeni fırsatlar yarattığını söyledi. Teknolojinin verimliliği arttırdığını ve birden fazla sektördeki işlemlerin maliyetlerini düşürdüğünü belirtti. INSEAD ve Don Tapscott ile blockchain teknolojisi hakkında farkındalığın artmasıyla çalışmaktan mutlu olduklarını söyleyerek sonuçlandı.

Ders dört modüle ayrılmıştır; Blockchain, Blockchain işlemleri, işteki Blockchain uygulamaları ve Blockchain fırsat analizine giriş. Tüm ders online öğretilecektir. Tamamlandıktan sonra, öğrenciler bir uzmanlık Sertifikası alacak ve blockchain ekosisteminin üst düzey bir algısına sahip olacaklar.

Kripto Haber