Dünya Bankası Başkanı İMF etkinliğinde Blockchan’i Görüştü

12.10.2018
199
A+
A-
Dünya Bankası Başkanı İMF etkinliğinde Blockchan’i Görüştü

Dünya Bankası’nın Jim Yong Kim’in IMF Etkinliğinde Blockchain’in “Büyük Potansiyeli” Konuşması

Uluslararası Para Fonu ve Dünya Bankası’nın Bali’deki yıllık toplantılarında düzenlenen bir basın toplantısında, Dünya Bankası başkanı Jim Yong Kim, Blockchain teknolojisinin büyük bir potansiyele sahip olduğunu söyledi. Bu teknolojiyi benimsemek önemliydi.

“Dünya Bankası Grubunda bizler en son gelişmelere ayak uydurmadığımızı itiraf etmek zorunda kaldık ve bunu müşterilerimizin dışarı çıkan harika şeylerden yararlanmasına yardımcı olacak şekilde yapmadık” dedi.

“Dağıtılmış defterlerin (teknoloji) gerçek bir potansiyeli olduğunu düşünüyoruz ve blok zincir teknolojisiyle tüm bağı oluşturduğumuz, tahsis ettiğimiz, aktardığımız ve yönetdiğimiz ilk blok zincirini Ağustos ayında yayınladık.”

Teknolojinin gelecekteki yetenekleri hakkında konuşan Kim, yolsuzlukla mücadele ve dünya çapında finansal katılımı artırmaya dikkat çekti. Bu tür yenilikler, “yolsuzluğun azaltılması anlamında sonsuza dek sürecek olan” “kötü uygulama nesillerinin atlatılmasına” yardımcı olabilir.

Bu arada, yeni bir IMF raporu, kripto paranın küresel finans piyasasının yapısal bütünlüğüne önemli bir tehdit oluşturduğunu ileri sürdü. Rapora göre, “kripto paranın hızlı bir şekilde büyümesi uluslararası finansal sistemde zayıflıklar oluşturabilir.” Aynı oturumda da konuşan Christine Lagarde, IMF şefinin dünyanın dört bir yanındaki ülkelere kullanımının uyanık olmasının önemli olduğunu söyledi

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.