Dünyanın En Büyük Kripto Para Cüzdan Sağlayıcısı Blockchain, PIT bir Kripto Değişim Platformu Başlattı

31.07.2019
50
A+
A-
Dünyanın En Büyük Kripto Para Cüzdan Sağlayıcısı Blockchain, PIT bir Kripto Değişim Platformu Başlattı

Dünyanın en büyük Bitcoin cüzdan sağlayıcısı Blockchain şimdi kripto değişim pazarına girmiştir ve platformunun yüksek hızının büyük bir satış noktası olacağına işaret etmektedir.

Şirket, yeni platformun PIT olarak adlandırılacağını ve bir yıldan fazla bir süredir boru hattında bulunduğunu belirtti. Platform, Blockchain’in dünyadaki yaklaşık 40 milyon kullanıcının Bitcoin CoinDesk raporlarından oluşan çeşitli dijital varlık biçimlerini saklamasını, göndermesini veya almasını sağlayan cüzdan işini tamamlayacak.

Blockchain’in ticaret ürünleri müdürü Nicole Sherrod’a göre, firma pazardaki yoğun rekabeti yenmesine yardımcı olmak için hızla bankacılık yapıyor. Sherrod, rakip şifreleme borsalarının “milisaniye” eşleştirme motorlarına sahip olmasına rağmen, PIT’nin “mikrosaniye” birisini barındırmayı planladığını açıkladı.

Şirket ayrıca, cüzdan işinin büyüklüğünün değişim platformunun daha az zamanda büyük bir hit haline gelmesine yardımcı olacağını umuyor. Halen, cüzdan müşterileri dış değişim alanlarına milyonlarca dolarlık işlem akışı gönderiyor, bu akışı platformunda tutuyor.

Blockchain CEO’su Peter Smith şunları söyledi:

“Millet, fonlarını dış borsalara aktarmak için giriş yapıyor. Bu, onları ekosistemimize daha da çekmemize yardımcı olacak. ”

Kısa sürede daha fazla müşteri çekmek için, platform Coinbase ve Gemini gibi bazı rakiplerden daha düşük ücretler sunacak.

Geçmişte, Blockchain şirketten ayrılan oldukça deneyimli yöneticilerinden bazılarını gördü. Sadece beş ay süren katılımın ardından firmayı kurumsal pazarlar başkanı olarak terk eden eski ITG yöneticisi Jamie Selway’in ayrılmasıyla başladı. OTC’ye ve gözaltına olan inancının diğer yöneticilerle büyük bir sorun olduğu iddia edildi. Şirkette kurumsal satış ve strateji sorumlusu olan Goldman alum Breanne Madigan ve Blockchain’in likidite toplama sisteminin kurulmasında kilit rol oynayan eski UBS yazılımı geliştiricisi Daniel Cullender dahil olmak üzere iki yönetici daha Blockchain’den ayrıldı.

Bununla birlikte, firma halen TDAmeritrade’den şirkete katılan Sherrod ve daha önce ikonik New York Borsası’nda ticaret sistemlerinin baş mimarı Tom Haller gibi Wall Street’te yıllarca çalışmış olan deneyimli yetkililerle övünebilir. Değiş tokuş. Ayrıca, Goldman Sachs’ta 16 yıl geçiren Charles McGarraugh, firmanın şu anki kurumsal pazar başkanıdır.

Hız Başlıca Bir Unsur Olacak mı?
Blockchain tek değiş tokuş değil, hıza odaklanıyor. Kripto döviz piyasasına ilk girenlerden biri olan Bitstamp, kısa süre önce döviz teknolojisi sağlayıcısı Cinnober ile ortaklaşa, emir eşleştirme hızını 1.200 kat artırmak istediğini açıkladı.

Londra döviz grubu LMAX’in bir yan kuruluşu olan LMAX Digital, aynı zamanda yüksek frekanslı, düşük gecikmeli bir kripto para birimi değişim mekanı işletmektedir.

Bununla birlikte, bazı endüstri uzmanları, eski bir yüksek frekanslı ticaret yöneticisi olan CoinRoutes CEO’su Dave Weisberger ile yüksek hızda oynadılar ve bu durum, tüccarların çoğunun yüksek frekanslı / düşük gecikmeli eşleştirme motorlarına hazır olmadığını, aksine daha fazla olduğunu söyledi. tezgah üstü veya OTC alım-satımını engellemek ve aşırı yapmakla bağlantılı hizmetler ile ilgileniyorsunuz.

Piyasadaki yeni kripto alışverişine gelince, PIT, şu anda 200’den fazla ülkedeki kullanıcılara açık, başlangıçta BTC, Ether (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC) ve stablecoins Tether (USDT) ve Paxos Standardı (PAX). ABD doları, euro ve sterlin cinsinden mevduat, para çekme ve fiat-to-şifreli ticaretini destekler. Blockchain’e göre yakın gelecekte hızla daha fazla ticaret çifti ve kripto eklemek için planlar yapılıyor.

Yüksek hızın PIT kripto değişimini piyasadaki rakiplerin üstüne çıkaracağını düşünüyor musunuz? Yorumlar bölümünde bize bildirin.

Kripto Haber