IBM, DLT Avantajlarını Kullanarak Mobil Veri Paylaşma Prosedürü İçin Yeni Blockchain Patentini Koruyor

24.04.2019
29
A+
A-
IBM, DLT Avantajlarını Kullanarak Mobil Veri Paylaşma Prosedürü İçin Yeni Blockchain Patentini Koruyor

IBM, blockchain tabanlı teknolojiler için patent almanın en iyi liderlerinden biri olmuştur. Yakın zamanda, dağıtılmış defter teknolojisini (DLT) kullanan bir mobil veri paylaşım yöntemi için bir patent verildiğini ortaya çıkardılar.

Patentin özeti diyor:

Paylaşılacak olay bilgilerini doğrulamak için bir mobil cihaz tarafından yürütülen bir yöntem açıklanmaktadır. Yöntem, yakındaki Mobil veya hareketsiz aparatla karşılaşmaya yanıt olarak bir doğrulama oluşturmak için yakındaki bir mobil veya hareketsiz aparatla iletişim kurmayı içerir. Yöntem, olay olayının bir yerine varmaya yanıt olarak bir olay olayının varlığını doğrulamayı da içerir. Yöntem ayrıca, olay olayıyla ilgili olay bilgilerini yönetmek için kullanılan bir olay olayı dağıtılmış defter eklemek için doğrulanmış bir olay olayı yayımlamayı içerir.”

Patent, Kasım 2017’de “mobil cihazlar arasında bilgi paylaşımı ” başlıklı dosyalanmıştı.”Özünde, bu teknoloji iki cihaz arasında paylaşılan bilgileri doğrulamak için kullanılabilir. Bir platform, veri biriktirme ve yakındaki bilgisayar düğümlerine sağlama yeteneğine sahiptir. Doğrulama olayının durumu bir DLT’DE yayınlanacaktır. Bu bilgiler ağdaki mobil cihazlar aracılığıyla paylaşılabilir olacaktır.

Bağlı nesneler hakkında, patent diyor:

Bağlı nesneler, bağlı fiziksel nesneleri bilgisayar tabanlı sistemlere entegre ederek mevcut ağ altyapısında uzaktan algılanabilir ve/veya kontrol edilebilir. Bağlı fiziksel nesneler, bağlı fiziksel nesnelerin mevcut İnternet altyapısı içinde birlikte çalışmasına izin veren gömülü bilgi işlem sistemi aracılığıyla benzersiz olarak tanımlanabilir.

Her ay IBM’in yeni bir blockchain tabanlı patent ile ortaya çıkmasından hoşlanıyor. Bu ayın başlarında BitcoinExchangeGuide, verileri yönetmek için IBM’in yeni bir uygulama sistemine yönelik yeni patenti ve çeşitli kendinden tahrikli Araçlar (SDVs) modelleri için tipik etkileşimleri bildirmişti.

Kripto Haber