Kaspersky Araştırmasına Göre Her 10 Kişiden Biri En Az Bir Kere Kripto Para Kullanmış

14.02.2019
28
A+
A-
Kaspersky Araştırmasına Göre Her 10 Kişiden Biri En Az Bir Kere Kripto Para Kullanmış

Bir siber güvenlik firması olan Kaspersky Lab tarafından yapılan yeni bir araştırma, on kişiden en az birinin çevrimiçi mal ve hizmet ödemesi için kripto kullandığını keşfetti. Rapor çevrimiçi finansmanı kapsamaktadır ve ankete katılanların toplam% 13’ü en az bir kez kripto kullanmıştır.

Bu, piyasayı etkileyen ve düşüş eğilimi gösteren fiyat düşüşüne rağmen, en azından Vitaly Mzokov’un alacağı şekilde, piyasada kripto para kullanan dijital işlemlerde hala güçlü bir istek olduğunu göstermektedir. Şirketin Doğrulama Başkanı, çok fazla kişinin kripto para kullandığını görmenin şaşırtıcı olduğunu onayladı.

Bu olayı, insanlara, bu ilginç sonuçlar olmasına rağmen, henüz yalnızca bebeklik dönemlerinde olduğu ve onları daha savunmasız varlıklar haline getirebilecekleri için kripto kullanmanın bir çok tehlikesi olduğunu hatırlatmak için kullandı. Bu tam da bir güvenlik şirketinden duymayı beklediğiniz şey.Kriptoparaların yeni yılı olarak 2019’u selamlamadan önce, sadece arkanıza yaslanıp önce büyük resmin bazı yönlerini görmeliyiz. Ne yazık ki, raporlar “çevrimiçi alımlar” olduğunu sınıflandırmamaktadır. Bu, Kaspersky Lab’in kripto satın almanın çevrimiçi bir satın alma olarak kabul edildiğini anlamış olabileceği anlamına gelir.

Bu durumda, sayıları görmek çok şaşırtıcı olmazdı. Birçok kişi Bitcoin’i en az bir kez satın aldı, ancak gerçekten kullanmadı. Bununla birlikte, rakamlar aslında kriptolarla yapılan çevrimiçi alışverişlerden kaynaklanıyorsa oldukça büyük ve etkileyicidir.

Henüz pek çok şirket henüz kripto para kabul etmiyor, bu nedenle kriptolar geçen yıl değerlerinin çoğunu düştükten ve kaybettiklerinden dolayı önemli bir istatistik gibi görünüyor. Bununla birlikte, kripto para mağazaları güzel bir şekilde ilerliyor ve daha popüler hale geliyor.

Son olarak, dikkate alınması gereken başka bir nokta var. Anket, dünyanın en zengin ülkesinden orta sınıf insanlarla yapıldı. Geleneksel finansal sistemden ve fakir ülkelerden dışlananlar da dahil olmak üzere her türlü insanı düşünürsek, daha düşük rakamlar görürüz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.