Türkiye’de Antalya Homes Öncülüğünde Kripto Para İle Emlak Alımında Ciddi Artış

06.03.2019
56
A+
A-
Türkiye’de Antalya Homes Öncülüğünde Kripto Para İle Emlak Alımında Ciddi Artış

Antalya Homes Emlak Firması 2018’de dokuz farklı mülk sattığını ve Bitcoin’i ödeme olarak kabul ettiğini açıkladı. Emlak şirketi bu satışları resmi olarak ödemeler için Bitcoin alacağını açıkladıktan sonra yaptı.

Gayrimenkul şirketi ayrıca beş diğer kripto para birimini kabul ettiklerini söyledi. Bunlar arasında Ethereum, XRP, Bitcoin Cash (BCH), Stellar ve ayrıca Tether bulunur. Firmanın kripto para cinsinden ödemeleri kabul etme kararının sebebi üzerine konuşan Antalya Homes Başkanı Bayram Tekce, kripto para biriminin döviz kurlarındaki dalgalanma nedeniyle oluşabilecek herhangi bir kesinti olmadan daha güvenli bir ödeme seçeneği sunduğunu söyledi.

Ayrıca ,“Kripto Para ile ödeme yapmak, banka hesapları arasında herhangi bir döviz kuru kaybı olmadan para transferi gibi daha güvenilir ve daha hızlı bir işlem performansı sağlar” dedi.

Antalya Homes, potansiyel müşterileri ve ev sahiplerini, web sitelerinde, Bitcoin ile satın aldığınız mülk için tapunun aynı gün içinde alıcı tarafından alınacağını vaat eden bir sayfaya sahip olduklarından kripto para birimleri ile ödeme yapmalarını teşvik ediyor.

Firma aynı zamanda alıcıların Bitcoin’i mülkün bir kısmını “değerlerinin talep fiyatından daha düşük olması durumunda veya kripto-para birimi yatırım portföyünü tamamen tüketmek istememeleri durumunda” ödeyebilmelerine olanak tanır. Hem nakit hem de Bitcoin tercih ettikleri takdirde.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.