Luna Coin Kripto Para Sektörüne Etkisi

21.06.2022
16
A+
A-
Luna Coin Kripto Para Sektörüne Etkisi

Değerli Kripto Para Türkiye Takipcileri bildiğiniz gibi geçtiğimiz haftalarda yaşanan Luna Coin faciasından dolayı tüm kriptopara sektöründe ciddi şekilde düşüşler yaşandı.Aslında konun özüne indiğimizde kriptopara riskinin her zaman yüksek olduğunu söyleyen uzmanlar bile böyle bir şey beklemiyordu.

Şimdi Geriye dönecek olursa kripto para sektöründe en büyük olay 2014 yılında yaşanan o zamanın en büyük kripto alım satım Borsası olan mtgox borsasının teknik nedenlerden çöküşü ve üyelerinin tüm bitcoinlerininde kaybolduğunu açıklamasıydı.

Fakat Luna Terra olayı sadece kendine has bir durum olarak değerlendirilemez,Kripto Para market Listesinin ilk 10 sıralamasında yer alan bir projeden bahsediyoruz.Aslında 2022 yılında daha şimdiden çöp olan ulaşılamayan kapanan 1000’in üzerinde proje var.Fakat Luna Terra çöküşünün en büyük etkisi bu gibi büyük bir projede yaşanan bu olayın neden diğerlerinin başınada gelmeyeceğinin sorgulanması piyasayı ciddi şekilde olumsuz etkiledi.

Uzman traderlerle yaptığımız görüşmede günümüz hayatında bankaların uygulamaya başladığı faiz vermeyi bir çok proje gerçekleştiriyo.Bunların tabiki en büyük hacime sahip olanlardan biride Luna Terra’ydı.

Bir kaç Gün Önce Amerika’da açılan Dava da bir başka etki yarattı.Kripto Para Dünyası büyük çöküş yasada aslında bu olanlar en çok nedenlerinden biride bizce kripto para piyasasında etken olan marjin sis sistemidir.Marjin olduğu sürece kriptopara yükseliş ve inişlerindeki tutarsızlık belli seviyede devam edecektir.

kriptopara