Mastercard ve Visa Ripple’n Ortağını Satın Almak İstiyorlar

26.01.2019
73
A+
A-
Mastercard ve Visa Ripple’n Ortağını Satın Almak İstiyorlar

Ripple, iş ortakları seçmeye geldiğinde iyi iş kararları veriyor gibi görünüyor. Ortaklarından biri olan Earthport, kredi kartı devi Mastercard tarafından 233 Milyon GBP (veya 305 milyon USD) karşılığında satın alınacak. Bundan önce Visa, blogumuzda ele aldığımız bir hikaye olan Aralık ayının sonundan bu yana Earthport’u satın almaya ayarlandı.

Reuters’in raporlarına göre, bu şirketi edinmeye çalışan Visa hakkında bilgilendirilen Mastercard, diğer kredi kartı devi tarafından yapılan 198 milyon dolarlık GPB’nin orijinal teklifinde% 10’dan fazla teklif vermeye karar verdi.

İki şirket Earthport’un dikkatini çekmek için savaşmaya başladığından beri, şirketin hisseleri% 30 arttı. Yatırımcılar, bu kadar büyük bir şirkete ait olmanın, satın alımdan sonra büyüme için görünmeyen şansları olacak olan Earthport için yaşam kalitesi farklılığı yaratacağını biliyorlar.

Mastercard’ın şirketi devralmaya karar vermesinin resmi sebebi, Visa’da belirtildiği gibi, sınır ötesi ağını genişletmekle ilgilenmesiydi. Bütün durum hakkında daha ironik olan, kriptolardan bahsederken genel olarak çok olumsuz bir duruş sergileyen kredi kartı şirketlerinin ikisinin de kripto şirketi olan Ripple hizmetlerini kullanan bir şirket satın almak için mücadele etmeleri.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.