Opacity Nedir ?

17.06.2019
24
A+
A-
Opacity Nedir ?

Opacity, kullanıcıların çevrimiçi verilerini güvence altına almasına yardımcı olan dijital bir platformdur. Kullanıcılar, gizliliklerini daha kolay bir şekilde ele alabilirler. Platform, en iyi şekilde sıfır bilgi sağlar ve kullanıcıların dosyalarını tam olarak kontrol altında tuttukları ve görüntüleyebilecekleri gizlilik merkezli bir depolama çözümü sunar.

Opacity Özellikleri

Kişisel bilgi gerekmez: platform hiçbir kişisel bilgi istemez – e-posta, iletişim, hiçbir şey.
Dosyaları istediğiniz şekilde paylaşın: kullanıcılar, dosyalarını kimin görebileceğini kontrol edebilir. Varsayılan olarak, yalnızca kullanıcılar bu tür dosyaların var olduğunu bilir.
Kripto para birimi kullanarak ödeme: OPQ belirteci ile, kullanıcılar depolama ihtiyaçları için kredi kartı kullanmak zorunda kalmadan ödeme yapabilirler.

Dosyalar Güvenli ve Güvenli Kalıyor

Opacity, kullanıcıların dosyalarının güvenli kalmasını sağlamak için sınıfının en iyisi şifreleme algoritmalarını kullanır. Opacity platformu her zaman kapsamlı koruma sağlamak için dosyaları şifreler. Kullanıcılar Opacity Handle’ı korudukları sürece, verileri güvende kalır.

Kurallar

Opacity platformunda, benzersiz Opacity hesap işlemciniz, depolama hesabınıza tek erişim noktasıdır. Paylaşmaya karar vermediğiniz sürece sadece bu tanıtıcıyı biliyorsunuzdur. Yalnızca tanıtıcı olan kişi dosyalara erişebilir. Ek olarak, Opacity sıfır bilgi ilkesine sahiptir, yani indirdiğiniz veya yüklediğiniz hiçbir şeyi takip etmediği anlamına gelir. Bir kullanıcı olarak, Opacity platformunda paylaşılan dosyaları görüntülemek için başkalarının kullanabileceği benzersiz bir Dosya Saplayıcı ile paylaşacak dosyaları tek tek seçebilirsiniz.

Sıfır Bilgi Bulut Depolama Nedir?

Pek fazla depolama sağlayıcısı, gerçek bir sıfır bilgi çözümü sunmuyor. Bu nedenle, sıfır bilginin ne anlama geldiğini ve bunun kullanıcılar için nasıl fayda sağlayabileceğini öğrenmek önemlidir.

Veri güvenliği, en iyi bulut depolama ve yedeklemeyi kullananlar için bile en büyük tehdit olmaya devam ediyor. İnsanlar dosyalarının güvende olup olmayacağını ve yetkililer ofislerinde izinli olarak bulunduklarında ne olacağını bilmek istiyor. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, sıfır bilgi bulut hizmetini uygulamaktır.

Sıfır bilgi, mal sahibi dışında kimsenin kişisel verinin anahtarlarına sahip olmamasını sağlar. Özel şifreleme olarak da bilinir, kullanıcıların verilerini gizli tutmaları için nihai yoldur.

Sıfır Bilgi Bulut Depolamanın Yararları

Birçok kişi bunu farketmese de, bir servise her kaydolduğunuzda, şifrenizin bir kopyası oldukça güvende kaldığı bir yerde saklanır. Bununla birlikte, birisi şifrenize hala erişebilir ve bu, özellikle platform siber saldırı kurbanı olduğunda, risk oluşturur.

Sıfır bilgi hizmeti, bu sorunu, şifrenizin bir kopyasını herhangi bir yerde saklamamak suretiyle çözer. Platform tarafından şifre doğrulaması yerine, kullanıcıların şifreyi bildiklerini ispat etmeleri yeterlidir. Sonunda, kullanıcı dışında şifreyi kimse bilmiyor.

Sıfır bilgi depolama, kullanıcıları verilere yetkisiz erişim sağlayabilecek suçlulardan korur. Aynı zamanda onları devlet müdahalesinden korur.

Opacity, müşterilerinin verilerinin her zaman güvende kalmasını sağlamak için bu banka standardı mekanizmasını ve diğer protokolleri kullanır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.