Opera, Entegre (ETH) Blockchain Cüzdanlı Yeni Masaüstü dApp Tarayıcısını Piyasaya Sürüyor

10.04.2019
26
A+
A-
Opera, Entegre  (ETH) Blockchain Cüzdanlı Yeni Masaüstü dApp Tarayıcısını Piyasaya Sürüyor

Opera Entegre Blockchain Cüzdan İle Yeni Masaüstü Tarayıcı Başlattı

En büyük web tarayıcılarından biri olan Opera, tarayıcısının yerleşik bir kriptopara cüzdanına sahip yeni bir masaüstü sürümünü başlattı. Tarayıcı Reborn 3 olarak adlandırılır ve Mac, Windows veya Linux işletim sistemlerinde indirilebilir. Cointelegraph’a göre, yeni tarayıcı kullanıcıların blockchain tabanlı internet ile etkileşime girmesine de izin verecek.

Opera Kripto Entegrasyonu İle Yeni Tarayıcı Başlattı

Reborn 3, kullanıcıların sanal para birimi ve blockchain ekosistemi ile gelişmiş bir bağlantıya sahip olmaları için Opera cüzdanını ve bir Web 3 Explorer’ı içerecektir. Kullanıcılar işlemleri yürütmek mümkün olacak, merkezi olmayan uygulamalar (dApps) ile etkileşim ve daha iyi gizlilik var.

Web tarayıcısı, tüm şirketlerin kullanıcılardan büyük miktarda veri elde etmek istediği bir dünyada kullanıcıların gizliliğini ve güvenliğini artıracak bir VPN özelliği içerecektir. Opera cüzdanı, kullanıcıların özel anahtarları akıllı telefonlarında depolamasına izin veren akıllı telefonlar için Opera tarayıcısı ile senkronize edilir.

Cointelegraph ile paylaşılan bir basın açıklamasında Opera açıkladı:

Pratikte, kendilerini bir Web 3 Web sitesine Tanımlamaları veya blok zincirinde bir işlem imzalamaları gerektiğinde, kullanıcılar akıllı telefonlarında bir bildirim alırlar. Bunu, örneğin parmak izlerinin yüz tanıma özelliğini kullanarak, sistemlerinin kilidini açtıkları gibi doğrulayabilirler.”

Son yıllarda, internetteki şirketler, tarayıcıların kullanıcıların gizliliğini korumadığı gerçeğinden dolayı kullanıcılardan çok fazla bilgi topladılar. Yeni VPN hizmeti entegrasyonu ile müşteriler, coğrafi konum ve diğer özel verileri talep eden üçüncü taraflardan korunacaktır.

Opera, bir yıldan fazla bir süre önce kriptojacking saldırılarına karşı koruma başlattıklarını açıkladı. Birkaç kullanıcı, kullanıcıların CPU gücünü kendi rızası olmadan sanal para birimlerini çalmak amacıyla hackerlar tarafından hedeflendi.

Blockchain tabanlı web tarayıcısı Brave, kullanıcılara benzer hizmetler de sunuyor. Brave, kullanıcıların verileri ve bilgileri üzerinde daha fazla kontrole sahip olmalarını sağlar. Aynı zamanda, piyasadaki en büyük dijital varlıklardan biri olan Basic Attention Token (BAT) ile çalışır

Kripto Haber