PlayDapp, (PLA) Metaverse ve NFT hizmetleri oluşturmak için KB Kookmin Kartı ile Ortaklık İmzaladı

25.04.2022
21
A+
A-
PlayDapp, (PLA) Metaverse ve NFT hizmetleri oluşturmak için KB Kookmin Kartı ile Ortaklık İmzaladı

Blockchain servis platformu PlayDapp, 25’inde KB Kookmin Card (CEO, Chang Kwon Lee) ile metaverse ve NFT teknolojisini kullanarak dijital içerik geliştirmek için stratejik bir iş anlaşması imzaladığını açıkladı.


Bu stratejik iş ortaklığı sayesinde PlayDapp, Kore’deki en büyük finans şirketlerinden biri olan KB Kookmin Card tarafından işletilen finansal bir “My Data” hizmet platformu olan LiivMate ile meta hizmetler kuracak ve sanal ve fiziksel dünyaları birleştiren Non-Fungible Tokens’ın (NFT) geliştirilmesi gibi blockchain teknolojisine dayalı hizmetleri genişletmek için daha geniş bir işbirliğini teşvik edecek.


NFT, temassız etkileşimin yayılması nedeniyle hızla yakalanan meta evren kavramıyla birlikte ortaya çıkan, dijital varlıklara nadirlik ve sahiplik veren bir teknolojiyi ifade eder. Her NFT’nin benzersiz özellikleri nedeniyle, dijital sanat eserlerinin, fotoğrafların, videoların ve oyun öğelerinin sahipliğini doğrulayan ve güvence altına alan, işlemleri mümkün kılan ve bireyselliklerini tüketim alışkanlıklarıyla ifade eden Millennials ve Gen Z’den yakından ilgi gören bir teknolojidir.


PlayDapp, geçtiğimiz Aralık ayında Roblox tabanlı meta evren “PlayDapp Land” i açtı ve metaverse ve NFT hizmetlerini dünya çapında 700 milyon Roblox kullanıcısına bağlayan bir hizmet sundu. Son zamanlarda, PlayDapp, Samsung C & T’nin mülkiyeti altında ünlü bir tema parkı olan “Everland” ve Kore burger franchise pazarındaki en büyük mağaza zincirine sahip olan “Mom’s Touch” gibi ortaklar için aktif olarak blockchain, metaverse ve NFT hizmetleri geliştiriyor.


Ortaklık kapsamında, PlayDapp ve KB Kookmin Card, bu yılın ikinci yarısında ortaklaşa “LiivMate Metaverse (geçici olarak adlandırılmış)” ı inşa edecek ve aynı anda çocuklara genç yetişkinlere finansal eğitim sağlayacak ilgi çekici mini oyunlar şeklinde çeşitli faydalar ve hizmetler sunacak. Buna ek olarak, PlayDapp, diğer PlayDapp ortaklıkları ve geliştirmeleriyle bağlantılı çeşitli dijital içerikler sunarak kullanıcı merkezli meta metin hizmetleri sağlayacaktır.


PlayDapp İşletme Müdürü Sang Chung, “Kore’nin en büyük finans şirketlerinden biri olan KB Kookmin Card’ın LiivMate’i ile yaşam dostu bir metaverse hizmeti sunmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. “Çevrimiçi ve çevrimdışı arasındaki sınırları yıkmak ve sanal dünyayı ve gerçek dünyayı birleştiren dijital içeriği tanıtmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.”

kriptopara