Vitalik Buterin Kripto Analojisini Paylaşıyor: Bitcoin Cep Hesap Makinesi Uygulaması mı, Ethereum Akıllı Telefon mu?

03.03.2019
139
A+
A-
Vitalik Buterin Kripto Analojisini Paylaşıyor: Bitcoin Cep Hesap Makinesi Uygulaması mı, Ethereum Akıllı Telefon mu?

Rus-Kanadalı programcı ve yazar Vitaly Dmitriyevich Aynı zamanda Ethereum’un mucidi olan “Vitalik” Buterin, her ikisi de karşılaştırıldığında, Ethereum’un Bitcoin’den (BTC) biraz daha fazla yararı olduğunu düşünüyor. Bir röportajında ​​Ethereum’un BTC’yi geliştirmek için başka şeylerin yanı sıra bir ihtiyaçtan doğduğunu söyledi.

Bitcoin’e Bir Adım Kadar Ethereum’un Oluşumu

Bay Buterin, yakın tarihli bir röportajda, başlangıçta, Bitcoin ve endüstrisine çok düşkün ve çok heyecanlandığını söyledi. İki yıl boyunca birçok farklı kripto para birimi gelişimine aktif olarak katılırken, Bitcoin endüstrisinde farkedilir şekilde katkıda bulundu ve katkı sağladı. Bundan sonra, üniversiteden ayrılma kararı aldı ve daha sonra blockchain teknolojisinin büyümesini ve gelişimini doğrudan etkileyen eylemlerle tamamen ilgilendi.

Bunu bir süre yaptıktan sonra, Buterin Bitcoin’i biraz daha anladı ve Bitcoin’in önemli ölçüde büyümesi ve gelişmesi için bir fırsat olduğunu anladı. Ayrıca Bitcoin’in daha güvenilir bir şey haline gelme konusunda inanılmaz bir potansiyeli olduğunu belirtti.

Ancak, sadece Bitcoin’i geliştirmek yerine, yeni ve daha yetkin bir blok zinciri yaratma kararı aldı. Ethereum’un doğuş şekli budur, kullanıcıları için daha fazla fırsat yaratır.

“Kısa bir süre sonra (üniversiteyi bırakarak) fark ettim ki blokajlarla yapabileceğiniz çok ilginç şeyler vardı, sadece bir meslektaş para birimini. Ve diğer insanların aynı anda tanımaya başladıkları bir şeydi. Ethereum’un arkasındaki fikir geldi; blockchain’in düşündüğüm gibi yerleşik bir programlama dili olduğu fikri, daha pek çok uygulama için kullanılabilecek bir platform inşa etmenin en basit ve en mantıklı yoluydu ”.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.