5G ile Birlikte Blockchain

29.10.2019
52
A+
A-
5G ile Birlikte Blockchain

Özel bir teknolojiden akademik tartışmalara kadar uzun bir yoldan, blockchain yavaş yavaş genel kullanıma uygun hale geldi. Bunun nedeni, şifreleme para birimlerinin artan popülaritesidir. Blockchain’e baktığımızda, sadece mobil endüstrisi için değil, aynı zamanda diğer birçok endüstri için de birçok fırsat sunan bir yeniliğe bakıyoruz.
Dijital Kimlikler

Dijital bir kimliğe sahip olmak soyut bir düşünce gibi görünebilir. Bununla birlikte, hangi çevrimiçi cihazı etkili bir şekilde iletişim kurduğumuzu belirleme seçeneğine sahip olmak, çevrimiçi dünyada bir anahtar taşı. Ayrıca, bağlı cihazların sayısı giderek artmaktadır. Yakın tarihli bir tahminde, bağlı cihazların 2022 yılına kadar 18 milyar civarında olacağı tahmin edilmektedir. Ayrıca, bu bağlı cihazlara dijital kimlik verilmesi, bu cihazlar için otomasyon ve güvenliğin önemli bir parçasıdır.


Blockchain ve Dijital Kimlikler

    Blok zinciri, çok çeşitli destekçilerin güvenli, şeffaf ve cihaz dostu bir ortamda birlikte çalışmasını ve bir arada var olmasını sağladığı için dijital Kimlikler için idealdir.


    Hızla değişen bir dünyada, ortak mülkiyet ve Nesnelerin ve Hizmetlerin İnterneti 5G tarafından desteklenmektedir. Blockchain, şüphesiz otomasyonun gerçekten kalkması için güvenli bir yol sunar.


    Dışarıdan operatörler, 5G’den yeni fırsatlar ve yeni gelirler için bir yol yaratacağından eminler. Bununla birlikte, 5G, yeni sistem teknolojisi ve yetenekleri için zorlayıcı iş modellerinin geliştirilmesini içeren operatörlere yeni ve karmaşık zorluklar ortaya koymaktadır. Bu Blockchain ile aşılabilir.

5G

5G’nin iş başarısı, telekom sektörü tüketici pazarları dışındaki dikey pazarlardaki yeni kuruluşlara ve hizmetlere bağlı olacak. Bu derneklerin ve hizmetlerin başarılı olması için, operatörler bu hizmetleri paraya dönüştürmek için teknoloji ve araçları yatırıp geliştirmelidir. Ayrıca, değer zincirindeki her bir katılımcının ve dış ortağın önemli miktarda gelir elde etmesini sağlamalıdır.


5G’nin Hizmetleri

5G’nin ek kapasitesi, daha hızlı hızları, düşük gecikme süresi ve güçlü bilgi işlem yetenekleri, çok çeşitli hizmetler için bir potansiyel sunar. Ayrıca, bu hizmetler operatörün kendileri tarafından teslim etme kapasitesini de geçmiştir. İşletme alanında 5G tarafından güçlendirilen yeni kullanım durumları, yeni satıcılar ve ağ dilimleme gerektirecektir.


5G Para Kazanma Çözümü Olarak Blockchain

    5G’nin çok partili, karmaşık hizmet zincirlerinin nasıl adapte edileceğinin zorluğuna verilen cevap blok zincirinde yatmaktadır. Dahası, şeffaflığı ve ölçeklenebilirliği ile blockchain, operatörlere temizleme, kayıt ve tasfiye işlemlerini tam olarak ele almaları için defter bazlı faturalama sunar.


    Özellikle 5G, barındırılan platformlara ve teknolojilere ek olarak birbirine bağlı çerçevelere bağlı olacaktır. Temizleme ve uzlaştırma prosedürleri, dolaşım için, IoT veya başka bir işlem için geçerli olup olmadığına bakılmaksızın, herhangi bir bağlantılı işlemi güvenli bir şekilde silme ve para kazanma seçeneğine sahiptir.


    Blockchain 5G hizmet zincirindeki her üyeye eşdeğer doğrulanabilir olay kanıtı, gerçekleştirilen işlemler ve faturalandırılabilir kullanımları sunar.

kriptopara