AB, Uluslararası Blockchain Derneği’nin neden DLT’i kitlesel Beniye Neden getirmeye amaçladığını paylaşıyor

11.04.2019
33
A+
A-
AB, Uluslararası Blockchain Derneği’nin neden DLT’i kitlesel Beniye Neden getirmeye amaçladığını paylaşıyor

Avrupa Birliği, Blockchain Adımlarını Kitlesel Benimsenmeye Daha Yakın Hale Getirmeyi Planladığı İçin Uluslararası Blockchain Derneğini Kurdu

Avrupa Birliği, Uluslararası güvenilir Blockchain uygulamaları Birliği olan Inatba’yı başlattığını açıkladı. Accenture, Deutsche Telekom ve IBM’in beğenileri de dahil olmak üzere toplam 100’den fazla üyeden oluşan geniş bir yelpazede. Bu kuruluşlar o zamandan beri 4 Nisan’da Avrupa Komisyonu’nda bir imza töreni sırasında dernek Tüzüğü imzaladı.

Geçtiğimiz ay, Uluslararası güvenilir Blockchain uygulamaları Birliği, başlangıçta Avrupa Birliği’nin Blockchain ortaklığının alternatif bir versiyonu olarak faaliyet gösteren, ” birlikte çalışabilirliği destekleme, şartnameleri geliştirme, standartları destekleme ve yenilikçi blockchain teknolojilerinin gelişimini ve sömürüsünü desteklemek için düzenleyici yakınsama.”

INATBA Tanıtma töreni

Bugünün ekonomisinde, geçmişte olduğu gibi güven inşa etmek için daha az zaman var. Kanserle savaşmak, yenilenebilir enerjiyi dengelemek, malların gerçekliğini izlemek için aktörler yüz yüze görüşmeden birbirlerine güvenebilmelidir. Ve bunu nasıl başarabiliriz? Tabii ki, blockchain yardımıyla.”

Inatba’nın lansman töreni, hem Avrupa Komiseri – Mariya Gabriel hem de Genel Müdür-Roberto Viola tarafından ortaklaşa barındırılan bir etkinlikti. Alıntı o zamandan beri BLOCKCHAİN teknolojisinin gelişimine işlemek için AB’nin ihtiyacını vurguladı töreni sırasında Mariya Gabriel tarafından sağlanan açılış konuşmasının bir alıntıdır.

AB, blockchain teknolojisine daha büyük bir bağlılığı ifade etmesi gerekirken, bit, blockchain’in karmaşık bir ekonomide daha büyük bir güven yaratmada önemli bir yenilik olduğunu anlama ihtiyacını göstermektedir.

Bu Derneği özel kılan şey, kamu otoriteleri ve vatandaşlar arasında blockchain teknolojisine olan güveni artırmaya odaklanması. Bu dernek aynı zamanda, örneğin standartlar ve yönetmelikler gibi AB ve ulusal düzeydeki tüm düzenleyiciler için doğal bir muhatap olabilir. Aynı zamanda blockchain hakkında vatandaşlarla iletişim kurmak mümkün olacak, belirsiz cryptocurrencies ile ancak şeffaflık izlenebilirlik ve güvenli bir ortam ile ilişkili olmamalıdır bir teknoloji.

INATBA – Kurucu ilkeler

INATBA, Avrupa kıtasında sağlam bir yasama ve açık tür düzenleyici ortam yaratmayı ve sürekli olarak hizmet etmeyi amaçlamaktadır. Ledger teknolojisini dağıtacak en iyi manzara türünü sağlamak, dünyaya yayılabilir ve doğru çerçeve türü altında gelişebilir.

Bu amaçların bir sonucu olarak, INATBA kendi web sitesinde dört temel ilkeleri bir dizi ile yola çıktı.

Küresel blockchain ve diğer dağıtılmış defter teknolojisine düzenleyici yaklaşımların yakınsama katkıda bulunacak kamu otoriteleri ve düzenleyiciler ile kalıcı ve yapıcı bir diyalog sürdürmek.”

Blockchain ve sektör, start-up ve KOBİ’ler, sivil toplum kuruluşları, hükümetler ve uluslararası kuruluşlardan paydaşların ortak çıkarlarını yansıtan diğer dağıtılmış defter teknoloji altyapıları için açık, şeffaf ve kapsayıcı bir küresel yönetim modelini teşvik edin.”

Güvenilir, izlenebilir, kullanıcı merkezli dijital hizmetleri geliştirmek için birlikte çalışabilirlik yönergelerinin, spesifikasyonların ve küresel standartların geliştirilmesini ve benimsenmesini destekleyin.”

Belirli sektörlerde güvenilir sektörel blockchain ve DLT uygulamalarının geliştirilmesi ve hızlandırılması için sektöre özel kurallar ve özellikler geliştirin.

INATBA hakkında daha fazla bilgi için Web sitesini ziyaret edin.

Kripto Haber