AÇA, Blockchain Uygulamasını Geliştirmek İstiyor

14.05.2019
23
A+
A-
AÇA, Blockchain Uygulamasını Geliştirmek İstiyor

EEA, işletmeler için Blockchain uygulamalarını geliştirmek için yeni müşteri özellikleri yayınladı

Blockchain organizasyonu Enterprise Ethereum Alliance (EEA), işletmeler için dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) uygulamasını hızlandırmayı amaçlayan bir şartname yayınlamaya karar verdi. Bilgi, 13 Mayıs’ta iki basın bülteninde kuruluş tarafından serbest bırakıldı.

EEA Blockchain uygulamasını geliştirmek istiyor


Şu anda, EEA, blockchain teknolojisi ve şirketleri üzerinde nasıl uygulanacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için çalışan ve çalışan 500’den fazla üyeye sahiptir. AÇA’NIN en tanınmış üyelerinden bazıları arasında Accenture, Santander Group, JP Morgan Chase, ConsenSys, EY, Intel, Microsoft, IBM ve R3 bulunmaktadır.

Şimdi, gizlilik, Oracle hizmetleri ve donanım aygıtları için daha yoğun iş yükleri gerektiren blockchain işlemleriyle ilgili farklı programlarla geliştirme çalışmalarını destekleyecek yeni özellikler ve API’ler başlatıyorlar. Bu, firmaların yaptıklarına bağlı olarak en uygun hizmeti seçmelerine izin verecektir.

Bazı şirketler, Diğer seçenekler arasında güvenilir yürütme ortamlarını, sıfır bilgi kanıtlarını ve güvenilir Çok Partili hesaplamayı kullanmaya başlayabilir. Bazı şirketler, iş hacmini, gecikmeyi ve gizliliği artırmak için sistemlerini gerektirir.

Konuyla ilgili basın açıklaması açıkladı:

“Geçici olarak hesaplama zinciri başka bir yerde, bazı işlemler ayrılıyor ve sonra ana zincirine bir özetini dönen bu gereksinimleri elde etmek için umut verici bir yöntemdir.”

Aynı zamanda, Enterprise Ethereum Client Specification V3’ü de piyasaya sürdüler. Bu, müşterinin izin sistemlerini daha esnek ve kullanımı basit hale getirir.

Geçen ay, EEA, teknik olmayan ve daha iyi terimlerle belirteçleri tanımlamayı amaçlayan bir blockchain-neutral Token Taksonomi girişimi başlattı. Bu aynı zamanda blockchain teknolojisinin blockchain teknolojisi ile benimsenmesini de geliştirmesi bekleniyor.

Kripto Haber