Accenture, Generali çalışanlara sağlanan faydalar (GEB) ile Workforces için yeni Blockchain platformunu piyasaya sürdü)

18.04.2019
24
A+
A-
Accenture, Generali çalışanlara sağlanan faydalar (GEB) ile Workforces için yeni Blockchain platformunu piyasaya sürdü)

Dünya çapında tanınan Firma Accenture, çalışanlara sağlanan faydalar için bir blockchain çözümü oluşturmak için Generali çalışan Yardımları (GEB) ile bir ortaklık imzalamaya karar verdi. Dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) kullanılarak, katılımcılar aynı verilere erişebilir, işleme hatalarını ve daha fazlasını azaltabilir.

Accenture Blockchain Teknolojisini Kullanmaya Başladı


Forbes tarafından yayınlanan son bir rapora göre, Daniele Presutti, Accenture’ın Avrupa’daki sigorta uygulamasından sorumlu, şu anda verileri görmenin mümkün olduğunu, ancak blockchain’in firmanın verileri görmesine izin verdiğini belirtti. Kullanıcılar onlarla ilgili verileri görebilir.

Aynı zamanda GEB, 100 ülkede var olan ve dünya çapında 1.500 şirketle çalışan bir çalışan yardım çözüm sağlayıcısıdır. GEB tarafından oluşturulan prototip 2018 yılında açıldı ve Tarım şirketi Syngenta tarafından kullanıldı. Prototip İspanya, Sırbistan ve İsviçre’de uygulandı ve sonuçlar çok umut verici. Hizmet, firmaların maliyetleri ve süreleri azaltmasına izin verir.

Sergio Di Caro, GEB CEO’su, Forbes açıkladı:

Bu prototip, GEB ve sigorta endüstrisi için bir adımı temsil ediyor. Blockchain teknolojisinin kullanımı, gerçekten bağlı bir ekosistem ve müşteriler, danışmanlar, yerel sigortacılar ve Generali arasında kesintisiz bir ortaklık sağlar. Blockchain sadece ağımızı değil, aynı zamanda bildiğimiz gibi çalışanlara sağlanan faydalar endüstrisini de değiştirecektir.

GEB’İN bildirdiği gibi, daha fazla şeffaflık içeren, insan hatalarını azaltan, verimliliği ve hızı artıran ve daha fazlasını içeren çeşitli faydalar vardır. 2016’te, 15 farklı küresel sigortacıların, sigorta endüstrisindeki blockchain teknolojisi için potansiyel kullanım durumlarını araştırmayı amaçlayan Blockchain sigorta endüstrisi girişimi B3i’yi yaratmaya karar verdiklerini belirtmek gerekir.

Di Caro’ya göre, şirketin alması gereken ve tüm endüstrinin ilerlemesi gereken yön budur. Niyet, prototip kapsamını da diğer şirketlere yerleştirmek için büyütmektir.

Kripto Haber