Ada SDK yı Başlattığını Duyurdu

01.10.2018
121
A+
A-
Ada SDK yı Başlattığını Duyurdu

Birinci yıl dönümünde, Cardano, ADA dApp geliştirmesini kripto para birimi topluluğuna erişilebilir kılmak için tasarlanmış bir yan zincir geliştirme kitini piyasaya sürüleceğini duyurdu.

Giriş-Çıkış Hong Kong (IOHK) Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Rust SDK’yı başarıyla başlattıklarını açıkladı. Bu, Rust programlama dilini kullanan geliştiricilerin artık Cardano platformunun üstünde çeşitli ürünler üretebileceği anlamına geliyor. Bu mobil cihazlar için tasarlanmış dApps içerir.

Cardano’nun Rust SDK’si açık kaynaklı bir kütüphanedir. Platform için özel olarak tasarlanmış dApp’leri oluşturmak için çok çeşitli işlevlere sahip geliştiriciler sağlayan bir veritabanı görevi görür. Her ne kadar Cardano’nun kendisi ağır bir kod dili olan Haskell’de yazılmış olsa da, Rust ile de uyumludur. Bu, geliştiricilere, çekirdeğin işlevselliğinden ödün vermeden, hızlı ve esnek bir dilin yararlarını sağlar.

IOHK, Cardano ağındaki ADA tokenleri için daha hızlı ve daha az hafıza gerektiren bir cüzdan oluşturmak için Rust’u kullandı.

Cardano, merkezi olmayan uygulamalar (dApps) için tasarlanmış bir platformdur. Bir yıldan azbir süre önce başladığından bu yana, proje, esas olarak, Ethereum’un (ETH) kurucularından olan Charles Hoskinson tarafından kurulan özel bir geliştirme şirketi olan IOHK tarafından inşa edildi. Proje, ağdaki temel gelişmelere giren hataları ve kusurları durdurmak için platformdaki yeni gelişmeleri denetlemek ve değerlendirmek için bir hakem değerlendirmesi süreci kullanıyor.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.