Almanya Adım Adım Blockchaine Geçiyor

16.10.2019
40
A+
A-
Almanya Adım Adım Blockchaine Geçiyor

Angela Markel’in Almanya’daki hükümeti artık bloklara ilişkin politikasını açıkladı ve Blockchains’i gönülden memnuniyetle karşıladı.Hükümet, blockchain teknolojisi ile ilgili yeniliklerde öncü olmaya istekli. Blokaj uygulamalarına ilişkin kapsamlı strateji hakkında bir rapor yayınlandı.


Blockchain Strateji planı

24 sayfalık bir strateji planı, geçtiğimiz ay 18 Eylül’de Chancellery Markel tarafından ve ardından halka açık bir tartışma oturumu ile geçti.

Federal Maliye Bakanlığı ve Federal Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, strateji yol haritasını ve uygulanmasını öngörmüştür.

Hedeflere ulaşmak için hükümet, yatırım ve büyümeye yönelik düzenleyici bir yapı oluşturmak istiyor. Bu yapı, piyasaların herhangi bir federal parazit olmadan bağımsız olarak çalışacak şifreli bir ekonomi oluşturmasını sağlayacaktır.

Ulusun büyük bir blok zinciri oyuncusu olması için çok katmanlı bir yaklaşım benimsenecek.

Böylece yatırımcıları, girişimcileri ve hissedarları sürece katılmaya teşvik edecektir. Aynı zamanda istikrarı korumaya çalışacak, destek ve güvenliği sağlayacak ve blok zincir tabanlı ekosistemi beslemek için uluslararası işbirliğini amaçlayan adil rekabeti teşvik edecektir.
Yeni ortak şifreleme para birimi geliştirmeyi planlıyor

Son zamanlarda, Almanya, Facebook’un Libra’sına karşı koymak için Fransa’ya bile ellerle katıldı. Almanya’nın Maliye Bakanı, Scholz ve Fransa Maliye Bakanı Bruno le Maire, ortak bir şifreleme para birimi geliştirme planlarını açıklayan bir bildiri yayınladı.

Hükümetin blokajları kullanma girişiminin ötesinde, Alman özel firmaları da blok zinciri teknolojisini benimseme konusunda adımlar atıyorlar.
Blockchain Uygulaması

Blokajlar, dijital kimlik sistemleri, kayıt bakımı, kimlik kanıtları, eğitim sertifikalarının kayıt doğrulaması, vb. Dahil olmak üzere idari işlemlerde uygulanacaktır.
Blockchain hakkında kısa bilgi

Blockchain işlem kayıtlarını tutmak için kullanılan merkezi olmayan bir halka açık teknolojidir. Bilgiler bloklar halinde depolanır ve bir zincir oluşturmak için bloklar birbirine bağlanır. Kayıtlar şeffaf, daha fazla güvenlik ve kullanım kolaylığı ile

kriptopara