Amazon işletmelerin Blockchain ağları kurması için yeni hizmetini duyurdu

02.05.2019
22
A+
A-
Amazon işletmelerin Blockchain ağları kurması için yeni hizmetini duyurdu

Amazon Web Hizmetleri (AWS), kuruluşların blockchain ağları kurmasına izin verecek yeni bir ürün başlattı. AWS Amazon bulut bilişim platformu yan kuruluşudur. Firma ayrıca Amazon yönetilen Blockchain (AMB) kullanılabilir hale getirdi. Bilgi, 30 Nisan’da yapılan son duyuruda şirket tarafından serbest bırakıldı.AWS kuruluşlar için yeni ürün başlattı
AWS tarafından başlatılan bu yeni ürün, şirketlerin kuruluşlarında blockchain ağları kurmasına izin verecek. Çalışmak için platform Ethereum (ETH) ve Hyperledger açık kaynak çerçevelerini kullanır. Amazon, hat AMB’NİN ölçeklendirme sorunları olan diğer ağlara kıyasla milyonlarca işlemi ölçekleyebileceğini açıklıyor.

Bu blockchain-as-a-service (BaaS), işletmelerin ağlarını geliştirmelerine yardımcı olacaktır. Blockchain çözümleri geliştirmeye ve kuruluşlarında dağıtılmış ledger teknolojisini (DLT) uygulamaya başlayan birkaç firma var. Bu, süreçleri daha hızlı, daha verimli, daha ucuz hale getirecek ve “donanım sağlama, yazılım yükleme” ve daha fazlasına olan ihtiyacı ortadan kaldıracaktır.

Aws’de Amazon Managed Blockchain Genel Müdürü Rahul Pathak yorumladı:

Amazon yönetilen Blockchain, ağ kurma, sertifikaları ve güvenliği yönetme ve ağı Ölçekleme gibi sağlama düğümleriyle ilgilenir.”

Şirket tarafından yayınlanan açıklamada, ABD iletişim AT&T ve global Nestlé gibi AMB çözümünü süreç ve prosedürleri için zaten uygulayan şirketler olduğu bildirildi.

AMB, Kasım ayında, güvenli ve kriptografik olarak doğrulanabilir bir işlem günlüğü sağlamak isteyen Amazon Quantum ledger veritabanı (QLDB) ile yan yana başlatıldı.

Farklı ağlar tarafından sunulan blockchain teknolojisi ile ilgili birçok hizmet var. Yine de, AWS sektöründe en tanınmış hizmet sağlayıcılarından biridir.

JP Morgan Chase ve diğer bankalar, hizmetlerini ve platformlarını iyileştirmek için blockchain teknolojisi ile zaten çalışıyorlar. Bu izin verilen platformlardan biri, JP Morgan Chase tarafından geliştirilen çekirdek ve şirketin müşterileri arasında işlemleri işlemek için JPM Coin adlı özel bir sanal para birimi içerecektir.

Kripto Haber