Ameren, Opus One çözümleri temiz Elektrik ve gaz enerjisi girişimi için Blockchain’i keşfedin

30.03.2019
18
A+
A-
Ameren, Opus One çözümleri temiz Elektrik ve gaz enerjisi girişimi için Blockchain’i keşfedin

Blockchain ve enerji ilginç bir ilişki var. Bir yandan, blockchain, en ünlü yan ürünü olan kripto para ‘nin yaratılmasında büyük miktarda enerji kullanıyor. Öte yandan, çeşitli enerji projeleri ve hatta yenilenebilir enerji ile ilgili olanlar üzerinde kullanılmıştır.

Şimdi, Ameren ve Opus One Solutions tarafından bu kez blockchain kullanılarak başka bir enerji projesi başlatılıyor. Bunun duyurusu 28 Mart 2019’da yapıldı ve yeni ortaklık, bir transaktif enerji pazarını (TEM) test etmek ve Blockchain ledger sistemlerinin kullanımını değerlendirmek için çalışacak. Yeni pazar yeri, teknolojik açıdan gelişmiş bir enerji şebekesinin yanı sıra Opus One’ın GridOS platformu üzerine inşa edilecek.

Ameren, Amerika Birleşik Devletleri genelinde yaklaşık 2.4 milyon elektrik ve 900,000 gaz tüketicisine hizmet ettiği ve temiz enerjiyi teşvik etme hedeflerinin bir parçası olarak, blockchain’i kullanmak istedikleri için bu projede blockchain’in potansiyel uygulaması çok büyük olsa da, tam olarak nasıl yapılacağı belirtilmedi.

Ameren Illinois ile operasyon ve Teknik Hizmetler Kıdemli Başkan Yardımcısı Ron Pate,” yerel dağıtılmış enerji kaynaklarının (DER) dağıtım sistemimize ve hizmet verdiği müşterilere sağlayabileceği değeri tanımlamak,

müşterilerin temiz yenilenebilir güce nasıl ve nerede yatırım yapmaları gerektiğini bilgilendirmeye yardımcı olur ” dedi. “Transaktif enerji piyasaları, sağladıkları hizmetler için dağıtılmış enerji kaynaklarının uygun şekilde telafi edilmesini sağlayacaktır.”

Özünde, Ameren DER tarafından sağlanan her microgrid bir değer koymak niyetinde ve blockchain potansiyel microgrids güvenilir bir kayıt oluşturarak yardımcı olabilir bu nerede, onlar ve benzeri temin edilir nerede. Ayrıca, bu tür bir projenin daha önce başlatılmadığına ve son sonuçları görmek ilginç olacağına dikkat çekilmiştir.

Her DER’İN Opus one’s Gridos’u kullanarak Sistem optimizasyonu yoluyla nasıl değer sağladığını değerlendirirken, microgrid yakınlarındaki ve dağıtım sistemi boyunca benzer pazarların potansiyelini belirlemek Kuzey Amerika’da türünün ilk örneğidir”

Hari Subramaniam, Opus One çözümleri stratejik büyüme Şefi söyledi.

Blockchain için güç

Blockchain, teknolojinin geleceğine öncülük ediyor gibi görünse de, hala yüksek enerji tüketimi ve sürdürülebilir uzun vadeli olup olmadığı konusu var.

Dünya yeşil gitmek ve yenilenebilir enerjiyi kucaklamak istiyor gibi görünse de, blockchain’in aynı şeyi yapıp yapamayacağı sorusu var. Bazıları, diğerlerinin biraz daha şüpheci olmasına rağmen zamanla yapabileceğine ve olacağına inanıyor.

Kripto Haber