Analitik Cihaz Kullanıcı Verilerini Nasıl Korur

22.07.2019
20
A+
A-
Analitik Cihaz Kullanıcı Verilerini Nasıl Korur

E.ON Data Analytics Cihazı İçin Blockchain Patenti İçin Dosyalar
Enerji şirketi E.ON, Avrupa Patent Ofisi ile blok zinciri bazlı bir veri analizi cihazı için patent başvurusunda bulundu. Haber, 19 Temmuz’da şirketin resmi web sitesinde duyuruldu. İnternet sitesinde yer alan duyuru ayrıca, şirketin bu eser için patent başvurusunda bulunduğunu da açıkladı. Analytics cihazı, kullanıcı verilerini toplamak için bu sensörlere ihtiyaç duyan firmalara satılabilecek bir dizi sensörden yararlanır. Kullanıcı, evlerde bulunan çok sayıda akıllı cihazdan veri sağlayabilir.

Verileri toplayan kullanıcı tek yetkisine sahip olacak ve yalnızca verilerin bir kısmını veya tüm veri setini satmaya karar verebilir. E.ON, açık bir onay almadan cihazdaki verilere bile erişemeyeceklerini iddia ediyor.

Analitik Cihaz Kullanıcı Verilerini Nasıl Korur
Web sitesi açıklamasına göre, cihaz € 5 faturaya benzer büyüklükte küçük bir kutu şeklindedir. Cihaz, veri güvenliği ve mahremiyetini sağlamak için blockchain teknolojisini ve üst düzey şifrelemeyi kullanır.

Baş dijital ve teknoloji sorumlusu Matthew Timms, cihazın kendi verilerini kaydetme ve sadece izinleri olmadan kullanmak yerine kooperasyonlar yerine satma yetkisine sahip olması için cihazın belirleyici olacağına inanıyor. Ona yeni bir inovasyon dedi ve bunun nedenini açıkladı.

“Future Lab ekibimiz blockchain ve büyük verileri basit bir donanım çözümüyle birleştirmeyi başardı. Müşterilerimizin verilerinin analizi üzerinde mutlak kontrole sahip olmalarını istiyoruz. Bu analizlerin parçalarını daha güvenli ve izlenebilir bir çerçevede satma yeteneği tamamen yeni. ”

Duyuru ayrıca, cihazın bir prototipinin uluslararası güvenlik standardı testinden geçtiğini ve Alman test laboratuarı SGS’den bir sertifika aldığını iddia ediyor. Şirket, ürün için müşteri testine yıl sonuna kadar başlamayı ve ürünü gelecek piyasada resmi olarak açık piyasaya salıvermeyi planlıyor.

Kripto Haber