ArcBlock Azure ile İşbirliği Yaparak Çin’in Bulut Hizmetlerinde Blockchain Teknolojisini Getiriyor

04.10.2019
59
A+
A-
ArcBlock Azure ile İşbirliği Yaparak Çin’in Bulut Hizmetlerinde Blockchain Teknolojisini Getiriyor

Öncü blok zincir platformu ArcBlock, Çin’deki Azure bulut hizmetlerinin kullanıcıları için blok zincir geliştirme ekosistemi ve ABT Blockchain Node yazılımını sağlamak için Çin merkezli 21Vienet tarafından işletilen Microsoft Azure ile resmi olarak ortaklık kurmuştur.

ArcBlock’un başkan yardımcısı Jean Chen,

    Çin’de 21Vienet tarafından işletilen Azure ile kullanıcılarımızın istediği deneyimleri sunmak için kritik bir bileşenimiz var.

ArcBlock, geliştiricilere, kendi ademi merkeziyetçi uygulamalarını (DApp’ler) ve ayrıca özelleştirilmiş blokajlarını oluşturmalarını sağlayan bir blok zinciri geliştirme çerçevesi, araç takımı, PoS sistemi ve protokol güncellemeleri sunan bir blokchain 3.0 platformudur.

ArcBlock, geliştiricilerin çok çeşitli yazılım dillerini kullanabilmelerini sağlamak için Forge Yazılım Geliştirme Kitlerini (SDK’lar) kullanır, hem dizüstü bilgisayarda hem de mobil cihazda erişilebilir durumdadır ve geliştiricileri kolaylaştırmak için önceden oluşturulmuş blok zincirleme araçlarına sahip bir kütüphaneye sahiptir. Ek olarak, kullanıcı dostu tarayıcı deneyimi de üzerinde çalışacak daha fazla geliştirici çekiyor.

ArcBlock’un ABT Blockchain Node yazılımı, mikro hizmetler mimarisine sahiptir. Böylece herhangi bir bulut hizmetinde çalışabilir. Geliştiricilerin blockchain platformunda oluşturulan DApp’leri çalıştırmalarına yardımcı olur. Şu anda Amazon Web Servisleri (AWS) ve Azure bulut servislerinde mevcuttur.

ABT düğümü, tamamen merkezi olmayan bir bulut düğümüdür. Kullanıcıların konsensüs motoru ve depolama motoru gibi düğümlerinin özelliklerini değiştirmesine, depolamayı merkezileştirmemesine veya bulut depolama hizmetlerini kullanmasına olanak tanır. Genel olarak uygulamalar ve diğer hizmetler sunmak için bir dakikadan az bir sürede ayarlanabilir.

Bu nedenle, ArcBlock, geliştiricilere DApp’ları oluşturmak, barındırmak ve yönetmek için uçtan uca bir çözüm sunmak için blockchain ve bulut bilişim teknolojilerini kullanır.

Azure China, Çin’de bulunan bağımsız bir bulut hizmetidir. Microsoft Azure bulut hizmetleri platformuna dayanıyor ve 21Vienet tarafından işletiliyor.

kriptopara