ARTPRO: Blockchain Tanıtmak

27.07.2019
35
A+
A-
ARTPRO: Blockchain Tanıtmak

Bir sanatçı veya sanat meraklısı olarak, etkileşim kurduğunuz satıcının sizi ele geçirmeye çalışmadığını nasıl garanti edersiniz? Yeni satın aldığınız sanat eserinin orijinal olduğunu ve soygun olmadığını nasıl bildiniz? Cevap burada: ARTPRO kullanarak.

ARTPRO’nun arkasındaki ekip, sanata değer verme, özgünlüğünü doğrulama ve satın alma sürecinin değişme zamanının geldiğine inanıyor. Bu nedenle, çağdaş sanatçıların ve özel satıcıların etkileşime girebileceği bir pazar yaratmayı hedefliyor.

Görevi, diğer aracı kurumları ve böyle bir işlemi tamamlamanın getirdiği aşırı ücretleri ortadan kaldırarak alıcıları sanatçılar ile birleştirmektir.

Tanımlanan Problem
Zenginliği Depolamak / Tutmak İçin Sanatın Kullanımı
Uzun yıllar boyunca, birçok insan sanatı güzelliğinden çok daha fazla saygı gördü. Sahiplerinin birçoğu, günümüzün çağdaş eserlerinden Eski Ustalara kadar her türlü sanatı değer depolamak için kullandılar. Sanata yatırım yapmak, sahiplerinin servetlerini para piyasalarında meydana gelen dalgalanmalara karşı korumalarına her zaman yardımcı olmuştur.

Tehdit
Pek çok sanat uzmanı, bugün gerçekleşen tüm sanat satışlarının yüzde 30’unun, sahte veya yüksek oranda şişirilmiş fiyatlar içerdiğine inanıyor. Günümüzde mevcut tehditlerin bir kısmı, atıf, sahtecilik, ispat eksikliği ve orijinallik konularına ilişkin 2017 raporuna göre.

Bunlar, bugün sanat satışına meydan okuyan tehditler.

Çözüm
ARTPRO sanat satışını kolaylaştırmak istiyor. Web’de sanat satmak ve satın almak isteyenlerin yukarıda belirtilen tehditlerden endişe etmeleri gerekmemelidir.

Kullanıcı dostu bir platform sunarak, ARTPRO bunun kolayca gerçekleşebileceğine inanıyor. Platform, blockchain teknolojisi ile ilgili tüm avantajlardan faydalanacaktır.

Bunu yaparak, sanat endüstrisine olan güveni tekrar sağlamak kolaylaşacaktır. Kullanıcılar artık güvenilmez ve güvenilmez sanat doğrulayıcıları ile uğraşmak zorunda kalmayacaklar.

Kripto Haber