Avrupa Blockchain Ortaklığı

11.07.2019
57
A+
A-
Avrupa Blockchain Ortaklığı

Farklı ülkelerdeki üye ülkeler arasında blockchain teknolojisinin kullanımını teşvik etmeye çalışan birkaç ülke arasında işbirliğine dayalı bir çaba olan Avrupa Blockchain Ortaklığı, üç ülke arasındaki liderliğini paylaşacaktır.

Temmuz 2019 – Temmuz 2020 arasında sürecek olan görev süresi, İsveç, Çek Cumhuriyeti ve İtalya’nın ortak başkanlığına sahip olacak. Bu, 9 Temmuz Salı günü Brüksel’de Ortaklığın toplantısı sonrasında kabul edildi.

İtalya’nın Bakanı Di Maio’nun İletişim Danışmanlığı ve Dijital İnovasyon Hukuku Danışmanı ve AB’nin AB’ye bağlı zincir ortaklığının delegasyonu Koordinatörü Marco Bellezza’ya göre:

“İtalya AB Blok Zinciri Ortaklığı Başkanlığı, İtalya’ya Avrupa’da Blockchain’te Avrupa projelerinde liderlik rolü verilmesi amacıyla, bu cephede Bakan Luigi Di Maio’nun dürtüsü konusunda yürütülen faaliyetin ilk onayını oluşturuyor. Bu, AB içinde işbirliğini güçlendirerek vatandaşların ve işletmelerin yararı için bu teknolojinin bilgisini ve kullanımını daha da arttırmak için eşsiz bir fırsat ”dedi.

Avrupa Blockchain Ortaklığı
Avrupa Blok Zinciri Ortaklığı, 10 Nisan 2018’de, 20’den fazla farklı ülke bir araya geldiğinde, tüm üyelerin bir Avrupa Blok Zinciri Hizmetleri Altyapısı (EBSI) oluşturulmasında işbirliği yapmasını gerektiren ortaklığın oluşturulması için bir Deklarasyon imzalamak üzere bir araya geldi.

EBSI, gizlilik ve güvenlik için geçerli tüm prensiplerin karşılanmasını sağlarken, bu ülkeler arasında dijital işbirlikleri ve kamu hizmetleri için dağıtım sistemlerinin oluşturulmasını kolaylaştıracak bir altyapıdır.

Dijital Ekonomi ve Toplum Komiseri Mariya Gabriel, blockchain teknolojisinin kullanılmasının liderlikten vatandaşlarına kadar tüm ülkelere fayda sağlayacağını söyledi. Mariya dedi ki:

“Gelecekte, tüm kamu hizmetleri blockchain teknolojisini kullanacak. Blockchain, Avrupa ve Üye Devletlerin bilgi sistemlerini yeniden düşünmeleri, kullanıcı güvenini ve kişisel verilerin korunmasını teşvik etmeleri, yeni iş fırsatları yaratmalarına ve yeni liderlik alanları oluşturmaya, vatandaşlara, kamu hizmetlerine ve şirketlere fayda sağlamaya yönelik büyük bir fırsat ”dedi.

Ortaklığın bir parçası olan üye ülkeler arasında Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda yer alıyor. , Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç ve İngiltere.

AB Blockchain Gözlemevi ve Forumu da Avrupa Komisyonu tarafından Şubat 2018’de başlatılmıştır. Blockchain teknolojisinin genel Toplumdaki uygulamasını desteklemek isteyen Avrupa Komisyonu, 80 milyon avrodan fazla yatırım yapmıştır. 2020 yılına kadar, blok zinciri teknolojisine 300 milyon Euro daha yatırım yapılması bekleniyor.

Deklarasyonun imzalanmasından sonra, altı ülke daha katıldı ve 27 Eylül 2018’de İtalya’nın kendi imzası gerçekleşti.

Avrupa Komisyonu, Avrupa Birliği ve Avrupa Ekonomik Bölgesi’ndeki diğer tüm ülkelerin ortaklığın bir parçası olma isteklerini dile getirdi.

Kripto Haber