Avustralya Hükümeti Blockchain İnkübatör Laboratuarını Başlattı

19.04.2019
20
A+
A-
Avustralya Hükümeti Blockchain İnkübatör Laboratuarını Başlattı

Avustralya Açılış Blockchain İnkübatör Lab


Eylül ayında 2019, Avustralya kendi blockchain inkübatör laboratuvarına sahip olabilir. Ülke, Laboratuvarı inşa etmek için blockchain danışma firması Crypto sa $ 170,000 ödülüne layık görüldü. Crypto SA, firmalara yasal ve mali uyumluluk tavsiyesi, akıllı sözleşme desteği, ekosistem geliştirme ve değişim listesi sağlar. Firmanın kurucu ortağı Yawn Rong, girişimin, laboratuvarın bulunduğu şehir olan adelaide’yi daha fazla blockchain teknolojisi ile tanıtacağına inanıyor.

On blockchain startups, ortak çalışma alanını ve mentorluk hizmetlerini ücretsiz olarak kullanabilecek ve bir dizi firmanın uygulamalarını zaten sağladığını düşünüyor. Mentorluk ve uzaya ek olarak, programdakiler de blockchain teknolojisi ve iş tavsiyesi konusunda eğitim alacaklar. Rong ayrıca, “beyaz etiket sağlayıcılarına, bilgisayar korsanlarına ve kazananlara ve bunu yaşamak için yapan bir insan ağına erişebileceklerini ” belirtiyor.”

Melbourne ve Sydney’de başka benzer programlar olmasına rağmen, bu ilk hızlandırılmış programdır. Rong’a göre,

Melbourne ve Sydney’de blockchain için ortak çalışma alanları var, ancak orada hızlanma programları yok. Blockchain bölümlerinin yanı sıra üniversite kursları olan düşünce kuruluşları var, ancak Avustralya’da ön blockchain çalışmalarından sonra kavram kanıtının gelişimini destekleyen özel bir inkübatör programı yok.”

Böyle bir programın etkisi de derin olabilir. Program tamamlandıktan sonra, Kripto SA, Çin veya Singapur gibi ülkelere girişimcileri göndermeyi planlıyor ve çalışmalarını köpekbalığı tankına benzer bir endüstri vitrininde sunacaklar.

Rong, “ kuluçka makinesi güvertelerini veya Minimum uygulanabilir ürünlerini veya bu etkinlik için konsept kanıtlarını parlatacak. Biz girişim kapitalistleri çekmek istiyoruz.”

Ayrıca, hibe hükümetten geldiği için, ülkenin blockchain teknolojisine samimi ve açık bir yaklaşım benimsediği olabilir.

Kripto Haber