Barclays ve RBS’yi Emlak Satışlarında Blockchain Denemesi

06.04.2019
30
A+
A-
Barclays ve RBS’yi Emlak Satışlarında Blockchain Denemesi

Bitcoin birçok fayda ile birlikte geldi, ancak Teknoloji diğer endüstrilere de entegre edilmek üzere uyarlanabilir hale geldi.

Anlık mülkiyet ağı son zamanlarda hala deneme aşamasında olan bir platform geliştirdi, ancak bir ev satın almanın aylarca sürebileceği süreyi azaltacaktı. Dünya çapında uygulanırsa, bu endüstriyi 160 milyar dolar civarında kurtarmak için duruyor. Bloomberg‘in bir raporunda şirket, Barclays Plc, Royal Bank of Scotland Group Plc ve Clifford Chance LLP’NİN platformu test eden bir grup şirketin parçası olduğunu ortaya koyuyor.

Bu platform başarılı olmayı başarırsa, ilerlemeleri, blockchain’in tüketici ürünleri için kullanılabilme şeklinin harika bir örneği olacaktır. Bankalar aracılığıyla ele projelerin çoğunluğu kredi veya ticaret dayanmaktadır.

Ancak, RBS mortgage yenilik Direktörü, Dan Salmons, Bloomberg söyledi Sanayi doğru oluyor “yutturmaca döngüsünün sonu.” Bu noktada, Salmons şu ana kadar blockchain teknolojisi için endüstrisinde büyük bir kullanım durumu olmadığına inanıyor.

Çoğu gayrimenkul işlemleri, bilgi sağlamak zorunda olan birden fazla üçüncü taraf içerir, bu da düzenlemelerin daha fazla paraya mal olduğu anlamına gelir. Blockchain teknolojisi, hiçbir çoğaltmanın bulunmamasını ve bu bilginin defterden dolayı zaten güvenli ve güvenilir olmasını sağlar.

New York’taki Barclays grup inovasyon ofisi Başkanı John Stecher, gayrimenkul alımına bağlanan birden fazla etkileşim ve işletme ve hatta devlet kurumları olduğunu açıkladı. Bununla birlikte, bu tür bir sistemin kurulması, “müşteri için satın alma sürecini basitleştirmek ” dir.”

Bu noktada, IPN, CEO John Reynolds’a göre, bu platformu halka açık hale getirmek için daha fazla firma ile birlikte bir grup deneme katılımcısı geliştirmeye çalışıyor. Çoklu varlıklar gerçek zamanlı olarak süreci göz kulak olurken aynı anda aynı işlem üzerinde çalışmak mümkün olacak.

Bloomberg’in mevcut ayrıntılarına dayanarak, bir sonraki sürüm Eylül ayında resmen satışa sunulacak.

Kripto Haber