Binance Labs Destekli Marlin Protokolü Blockchain Hızlarını Arttırıyor !!

12.07.2019
23
A+
A-
Binance Labs Destekli Marlin Protokolü  Blockchain Hızlarını Arttırıyor !!

Diğerlerine ek olarak Binance Labs, Electric Capital, Arrington XRP ve NGC’yi de içeren birkaç tohum yatırımcısı sayesinde, Marlin Protokolü, 3 milyon dolar kazandı. Ancak, tohumluk turunda böylesine büyük bir miktar elde etmek, ortada önemli bir başarı değilken, yatırımcıların Marlin Protokolü’ne duydukları güven miktarını da açıklar.

Marlin Protokolü Hindistan’da San Francisco ve Bangalore merkezli umut verici bir başlangıçtır. Bu şirketin amacı esas olarak, çeşitli Blockchain’de ağ hızlarının arttırıldığı yollar ve araçlar yaratmaktır. Bunun arkasındaki motivasyon, verim kısıtlamalarının büyük ölçüde hızlı Blockchain’i benimsemeyi engelleyen en büyük engel olarak algılanmasıdır.

İdeal olarak, girişim, şirketin CEO’su Siddhartha Dutta’nın “bant genişliği paylaşma pazarını” ifade ettiği gibi engelleri aşmayı ve hızları artırmayı umuyor. Ona göre, bant genişliğini arttırmanın en iyi yolu, özellikle “aktarıcıları” kullanmak. Algorand gibi projeler zaten onları kullanıyor.

Arrington XRP Capital iş ortağı Michael Arrington, ayrıca Marlin’den de bahsetti. Protokolün en yeni Blockchain agnostik altyapı girişimleri arasında yol gösterici olduğunu ve bunun ağın etkinliğini büyük ölçüde artıracağını eklediğini söyledi.

Bununla birlikte, Dutta’nın röleleri kullanma kararı mantıklı görünüyor. Algorand, Dutta’nın dediği gibi, kullandığı toplam rölelerin “tek basamaklı” olduğunu söylese de onları kullanıyor. Fakat aynı “tek haneli rölelerin” aynı şekilde “rüşvet” olması gerektiğinin tüm ağın hemen daha etkili olacağına inanıyor. . Ona göre röleler, iletişimin gerçek kanallarıdır.

Bu nedenle Marlin Protokolü, bu fikri kullanmayı ve hemen hemen her Blockchain’i topluca güvence altına alacak bir röle ağı tanıtmayı amaçlamaktadır. Bu, esnetme ve madencilik gibi sıradan düğüm faaliyetleriyle birlikte olur.

Dutta’ya göre, ETH, BTC’nin büyük çoğunluğu ya da hemen hemen her profesyonel madenci grubu ve iştirak eden şirketler, güçlü, istikrarlı bant genişliği bağlantılarını sürdürmenin önemini biliyor. Düğümlerin Marlin ile ortaklaşa çalışmakla ilgilenmelerini bekliyor; ne de olsa harcadıkları bant genişliği için para alacaklar.

Marlin Protokolünün, zaten hizmetlerini “özel test ağlarında” yürütmekle ilgilenen birkaç projeyle ortaklık kurduğu bildirildi. Listenin büyümesi muhtemel olsa bile WandX, Blockcloud, Murmur ve Holochain var.

Bu arada Dutta, halka açık bir Marlin test ağının planlanan lansmanı konusunda iyimser. Piyasaya çıkış tarihi henüz belli değil ve iki veya üç ay içinde gerçekleşebilir. Bununla birlikte, hedeflenen ana ağın mega lansmanının 2020’de gerçekleşmesi bekleniyor.

Elektrik Sermayesi Yönetici Ortağı Curtis Spencer, CoinDesk ile konuşurken protokolün ağın verimliliğini artırmaya yardımcı olacağı konusunda iyimserdi. Marlin’in gizliliğin korunmasına yönelik paket teslimatı konusundaki uzun vadeli vizyonunun heyecan verici olduğunu söyledi.

Kripto Haber