Bitcoin Bank Hesapları, 31 Avrupa Ülkesinde Bitwala Tarafından Açıldı

05.09.2019
110
A+
A-
Bitcoin Bank Hesapları, 31 Avrupa Ülkesinde Bitwala Tarafından Açıldı

Almanya merkezli bir blok zincirleme şirketi olan Bitwala, Avrupalı ​​sakinlerin akıllı telefonlarıyla kolayca bir Alman banka hesabı açmasını sağlayacak yeni bir uygulama başlattı. İlginç bir şekilde, bu banka hesabında entegre bir Bitcoin (BTC) cüzdanı olacak. Dağıtım, önceki hafta blok zincirleme firma tarafından resmen ilan edildi.

Hareket halindeyken görüş bildiren Bitwala, AÇA’nın (Avrupa Ekonomik Bölgesi) 31 ülkesindeki tüketicilerin, Bitcoin alım satım yetenekleriyle birlikte gelen bir Alman banka hesabına sahip olmanın avantajlarına erişebileceklerini belirtti. Şirket işlemlerde yüzde bir ücret talep ederken; banka kartları ile birlikte hesaplar ücretsiz kalacaktır. Devam eden firma, müşterilerin kaybedilen kartları başvurunun kendisinde doğrudan iptal edebildiklerini açıkladı.

Bitwala tüketicilerinin BTC bankacılığını başlatabilecekleri AÇA ülkeleri Hırvatistan, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Belçika, Finlandiya, Danimarka, Yunanistan, İzlanda, Almanya, Fransa, Kıbrıs Cumhuriyeti, İrlanda, Litvanya, Malta, Macaristan, Lüksemburg, İtalya, Hollanda, Estonya, Norveç, Romanya, Slovenya, Polonya, Slovakya, İsveç, Portekiz, Letonya, İspanya, Birleşik Krallık ve Lihtenştayn.

Raporlara göre, solarisBank Bitwala’nın hesaplarına ev sahipliği yapıyor. Merak etmeyenler için solarisBank, Berlin merkezli yetkili bir Alman bankacılık lisansına sahip bir fintech firmasıdır. Firma Federal Mali Denetleme Kurumu’nun (BaFin) denetimi altındadır.

kriptopara