Forbes Bitcoin Fiyatının Geleceğine,Merkez Bankalarının Etkisi Olacağını Söylüyor

27.03.2019
33
A+
A-
Forbes Bitcoin Fiyatının Geleceğine,Merkez Bankalarının Etkisi Olacağını Söylüyor

Bitcoin birçok zorluk yaşadı, ancak şimdiye kadar gördüğü en yüksek oran Aralık 2017’de geri döndü. Ne yazık ki, düşüş o zamandan beri istikrarlı olmasına rağmen tüm piyasayı aşağı yönlü bir spirale yönlendirdi. Son tarihteki en düşük an, 2017’deki mutlu zamanlardan% 85 daha düşük olan 3.000 $ işaretinin çok az üzerinde kaldı. Uzmanlar, kripto varlığını tekrar yukarı doğru döndürmek için bir kıvılcım gerektiğine inanıyor ve Forbes, merk bankalarının buna etkisinin olabileceğine inanıyor.

Blockchain araştırma sorumlusu Garrick Hileman, bu noktada Bitcoin için baskın kullanım durumunun dijital altın olduğuna inanıyor. Ancak, Crypto For Earthlings adlı bir podcast sırasında, dijital altın için bu piyasanın bir parçası olacağını sorguladı, dijital varlığın bankalar arasında birikiminin maliyette büyük bir fark yaratacağını ekledi.

Merkez bankaları, içinde bulundukları ülkelerin ekonomilerinin ilerlemesini ve işleyişini zorlamaktan sorumludurlar. Çok büyük miktarda parayı yönetiyorlar ve özellikle sonlu arzı göz önünde bulundurarak Bitcoin ve altcoin rezervlerini oluşturma kararı talebin yepyeni fazlası. Maalesef, merkez bankaları kripto endüstrisi ile zor bir ilişki içindeydi, çünkü çoğu kişi yaratabileceği potansiyel baloncuklara güvenmiyor.

Son boğa koşumundan bu yana, kripto pazarı son 14 ayda yaklaşık 400 milyon dolarlık bir ayrılış gördü. Piyasadaki yatırımcıların çoğu, kurumsal yatırımcıların piyasaya girmesini bekliyor ve beklemektedir. Ancak bu yatırımcılara yönelik çok sayıda ürün düştüğü için asla görünmediler.

Tüketicilerin pazardaki manipülasyon ve otorite eksikliği konusunda ne kadar endişeli olabileceği göz önüne alındığında, düzenleyici atmosferdeki son gelişmeler olumlu bir değişim olmuştur. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri harika bir şekilde yanıt veriyor, çünkü yatırımcılar bu varlığı daha güvenli ve daha meşru bir şey olarak görüyor. Piyasadaki düzenleyiciler, eskiden korku olan sektörü yasaklamaya çalışmadılar. Kripto para birimlerinin karşılandığı bir ortam yaratarak, kurumsal yatırımcıların kripto halısının altından çıkarılacağı kadar büyük bir tehditleri yok.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.