SFOX Raporu Bitcoin İşlemlerini Gösteriyor Yeni Yıl Ayının En Yüksek Seviyesinde, Ayı Piyasası Yakında Sona Erebilir

08.03.2019
24
A+
A-
SFOX Raporu Bitcoin İşlemlerini Gösteriyor Yeni Yıl Ayının En Yüksek Seviyesinde, Ayı Piyasası Yakında Sona Erebilir

Bitcoin (BTC) ve kripto para biriminin tamamı Aralık 2017’den bu yana oldukça yükseliş eğilimindeydi. O zamanlar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra düştü ve tüm kripto pazarı düştü.

Bu, mekan için çok olumsuz bir şeydi çünkü birçok şirket operasyonlarını kapatmak zorunda kaldı ve birçok proje başarısız oldu. Ancak, toparlanmanın başlayabileceğini gösteren bazı işaretler vardır.


Bitcoin İşlemleri Bir Yıldan Fazla Zamanda Yeni Çıktı

Şubat 2019’daki SFOX Kripto Volatilite Raporu’na göre kripto para birimi piyasasının sağlığını analiz ediyorlar. Farklı şeyleri hesaba katarlar: fiyat momentumu, pazar hissi ve tüm sektörün ilerlemesi. Bu ay, rapor dijital varlığın geleceği ile ilgili boğa görünüyor.

Raporun bazı bulguları pazarın gizlilik özellikleriyle ilgilendiğini gösteriyor. Piyasadaki dördüncü en büyük dijital varlık olan Litecoin (LTC), son 30 gün içinde% 25 artış kaydetti. Ayrıca, Şubat ayındaki kripto oynaklığı, mahremiyet ve Borsa Yatırım Fonları (ETF’ler) pazarına olan ilgiyi yeniden doğruladı.

Kripto piyasası görünümü şu anda ılımlı bir yükseliş gösteriyor. Rapor ayrıca Ocak ayının sonunda hafif bir yükseliş yaşadı. Bununla birlikte, endeks şu an düşüş yönünde ilerliyor.

Piyasanın Ocak ayında sahip olmadığı yutturmaca bazıları Şubat ayında ortaya çıktı. Örneğin, Jack Dorsey, Yıldırım Ağı’nı (LN) ve bir bütün olarak Bitcoin’i desteklemektedir. Aynı zamanda, Bitcoin ağındaki işlem sayısı Ocak 2018’den bu yana yeni bir seviyeye ulaştı.

Çin Yeni Yılı sırasında kripto para birimi değişkenliği de azaldı ve JPP Madalyonu JPP Madeni Para ile kendi Jryptocurrency’i sırasında hiçbir değişiklik yapmadan kaldı. Bu arada, Litecoin Vakfı, Litecoin Vakfı’nın Mimblewimble’ın Litecoin ile entegrasyonunu araştırdıklarını açıkladığını duyurduğunda yükselişe geçti.

Mimblewimble, kripto para birimleri ve blok zinciri ağlarının uygulanabilirliğini geliştirmeyi amaçlayan bir gizlilik protokolüdür. Dolayısıyla, ilandan sonra oynaklık arttıkça, bu durum pazarın gizlilik uygulamaları konusunda yükseliş gösterdiğini göstermektedir.

Mart 2019 için, rapor Bitcoin, Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin ve Ethereum Classic (ETC) için bazı potansiyel olarak hareketli etkinlikler olduğunu belirtmektedir.

11 Mart ve 17 Mart arasında, Asya Kripto Haftası’nın kripto para birimi piyasası üzerinde de bir etkisi olabilir. Bu sözleşmenin yatırımcıları çekmesi ve kripto para birimi alanına olan ilginin artmasına yardımcı olabilir.

Ayrıca, CBOE BTC vadeli işlemleri 13 Mart’ta sona ermektedir ve BitMEX BTC vadeli işlemleri 29 Mart’ta sona ermektedir. Vadeli işlemlerin sona ermesiyle birlikte piyasadaki oynaklık artmaktadır.

kriptopara