Bitcoin Lightning Network (BTC LN) 8.000 Düğümü Aşan Büyük Bir Karşılaştırmadan Geçti

17.04.2019
102
A+
A-
Bitcoin Lightning Network (BTC LN) 8.000 Düğümü Aşan Büyük Bir Karşılaştırmadan Geçti

Kripto haberlerini izlerseniz, Bitcoin Lightning Network’ü kesinlikle duymuşsunuzdur. Bitcoin (BTC) için bu zincir dışı ölçeklendirme çözümü geçen yıl başlatıldı ve son zamanlarda çok büyüyor. Şimdi, LN 8.000 düğümün dönüm noktasına ulaştı, hizmetin sonunda ana akıma girdiğinin bir kanıtı.

8.000’den fazla düğümü olan BTC Lightning Network etkileyici bir büyüme oranı olan geçen ay% 8 arttı. Şu anda, ağ, son zamanlardaki 1080 BTC kaydının hemen altında olan 1062 BTC (5,37 milyon ABD doları) kapasitesine sahiptir. Bu teknolojinin kullanımıyla, ana Bitcoin ağını kullanmaya karar verdiğinizden neredeyse ücretsiz ve çok daha hızlı olan işlemleri yapabilirsiniz.

Teknolojinin şu anda bu kadar başarılı olmasının bir kısmı, LN’nin sektördeki önemli rakamlardan son zamanlarda çok fazla dikkat çekmesi gerektiği. Twitter CEO’su ve Square uygulamasının Jack Dorsey gibi rakamları bile bu girişimi onayladı.

Ayrıca, ünlü insanların birbirleriyle işlem yapmaya devam ettikleri bir pazarlama girişimi olan Bitcoin Lightning Network, insanları bu yıl LN’nin varlığından haberdar ediyor.

Aslında, LN başlatıldığında oldukça zayıftı. Birkaç böcek vardı ve önemli özelliklerden yoksundu, birçok kişi geçen yıl eleştirdi. Ancak zaman, insanlara LN’nin hayatta kalabileceğini ve layık bir şey olabileceğini gösterdi.

kriptopara