Bitcoin Madenciliğinde Ağ Düğümü Korumasında 3 Ülke Önemli Yer Teşkil Ediyor

27.02.2019
38
A+
A-
Bitcoin Madenciliğinde Ağ Düğümü Korumasında 3 Ülke Önemli Yer Teşkil Ediyor

Ağın korunmasına ve güvene alınmasına yardımcı olan Bitcoin düğümleri çalıştıran farklı ülkeler var. Bununla birlikte, dünyadaki toplam Bitcoin düğümü sayısının% 50’sinden fazlasını oluşturan üç ülke vardır. Şaşırtıcı bir şekilde, Çin ilk üçe girmedi.


Bitcoin Düğümleri Dünyadaki Dağılımı

DataLight tarafından yayınlanan yeni bir araştırmaya göre, Amerika Birleşik Devletleri ve Almanya toplam Bitcoin düğümü sayısının yüzde 44.08’ini oluşturuyor. Bu düğümler, tüm ağı istikrarlı ve güvenli tutmak için çok önemlidir. Ancak, bunların% 50’si ABD, Almanya ve Fransa’da bulunuyor. Sırasıyla 2.625, 2016 ve 698 düğüm var.

Dünyanın en güçlü ülkelerinden biri olan ve blockchain ve kripto alanında büyük bir varlığa sahip olan Çin, dünyadaki toplam ulaşılabilir düğümlerin sadece% 3.9’unu oluşturuyor. Yine de, Çin’de, yasal statü elde etmek için düğümlerin hükümete kayıtlı olması gerekir.

Buna ek olarak, çalışan düğümler elektrik tüketir ancak yaptıkları iş için para almazlar. Dolayısıyla, ağı korumak isteyen sadece özgecil bireyler ve firmalar var. Ayrıca Bitcoin (BTC) madenciliği yapmak isteyen birkaç kişi var, ancak ASIC madencilik pazarına girmenin çok zor olması nedeniyle mümkün değil.

BitNodes’e göre, en az bir Bitcoin düğümünü destekleyen 105 yetki bölgesi vardır, bunlardan 24’ünün sadece bir düğümü var ve 54’ün 10’dan daha az düğümü var. Bu, birkaç ülke arasında çok sayıda düğüm bulunduğunu göstermektedir. Aslında, listedeki ilk 10 ülke, dünyadaki toplam ulaşılabilir düğüm sayısının neredeyse% 75’ini oluşturuyor. Bu ülkeler arasında Hollanda, Çin, Kanada, İngiltere, Singapur, Rusya ve Japonya bulunmaktadır

kriptopara