Bitcoin Yatırımcıları Forbes Blockchain 50 ile Nasıl Olmalı? Powerhouse Şirketlerinin Listesi?

19.04.2019
21
A+
A-
Bitcoin Yatırımcıları Forbes Blockchain 50 ile Nasıl Olmalı? Powerhouse Şirketlerinin Listesi?

Forbes tarafından bugün yayınlanan yepyeni bir rapora göre, Amazon, Walmart, Ripple gibi büyük isim oyuncuları, küresel dev topluluğunun DLT (dağıtılmış defter teknolojisi) kullanımını yaymasına yardımcı olmak için bir dizi blockchain tabanlı araç geliştirdiler.

Blockchain odaklı yönetim araçlarını kullanan firmaların bazı örnekleri:
(i) Anheuser-Busch: Demleme firması, bir müşterinin içki içmek için yeterince yaşlı olup olmadığını dijital olarak doğrulamak için otomatlarında bir blockchain modülünden yararlandığı bilinmektedir.

(ii) Ant Financial: fintech firması blockchain teknolojisini kullanıyor. Alibaba gibi çevrimiçi perakendeciler aracılığıyla dağıtılan ürünlerini izlemek için.

(iii) dalgalanma: düzenli okuyucularımızın çoğunun zaten bildiği gibi, crypto giant Ripple, geçmişte büyük miktarda paranın (uluslararası sınırlar boyunca) hareketine yardımcı olmak için bir dizi blockchain tabanlı proje başlattı.

(ıv) Foxconn: dünyanın en büyük elektronik ekipman dağıtıcılarından biri olan Foxconn, envanter yönetimi süreçlerini düzene sokmaya yardımcı olmak için blok zincir tabanlı bir yönetim sisteminden de yararlanır

(fiziksel evrak işlerini büyük ölçüde azaltır). Tüm bunlara ek olarak, şirket aynı zamanda abra, Galaxy Digital, vb.gibi bir dizi diğer blockchains/kripto ile ilgili organizasyonlarda stratejik yatırımlar yaptı.


Son 18-24 ay boyunca, blockchain benimsenmesi dünya çapında oldukça önemli ölçüde artmıştır – özellikle büyük tedarik zincirlerinin gerçek zamanlı olarak uygulanması gereken alanlar içinde. Bunun nedeni, blockchain’in “gerçek zamanlı tx verilerinin anlık dağılımına” izin vermesinin yanı sıra

bu günlerde çeşitli kuruluşlar tarafından kullanılan kimlik doğrulama protokolleri”.

Bu veriler göz önünde bulundurulduğunda, walmart’ın Forbes’in sözü edilen top-50 listesine dahil edilmesi sürpriz olmamalı, özellikle de kurumsal dev, blockchain teknolojisini geçen yıl “iç yönetişim protokolleri” ne dahil etmek için büyük ölçekli evlat edinme önlemleri aldığından beri.

Son olarak, tüm bu gelişmelerle ilgili olarak, Orbs kurucu ortağı Tal Kol, blockchain teknolojisinin giderek daha ölçeklenebilir hale gelmesiyle, yeni endüstrilerin (otomotiv sektörü gibi) bu tekliften yararlanmaya başlayacağını söyledi.

Kendi kendine sürüş arabalarına doğru kayma, veri doğruluğu ve veri güvenliği, insanlık tarihinde herhangi bir zamanda olduğundan daha önemlidir. Bu bilgileri güvence altına almak ve filoların veya bireysel araçların sorunsuz çalışmasını sağlamak kritik olacaktır. Kötü niyetli aktörlerle savaşmasa bile, blockchain bilgileri istenmeyen değişikliklerden koruyabilir ve onaylayabilir. Blockchain’in Otomotiv dünyasını tamamen kapsüllemesi sadece bir zaman meselesidir.


Bu parçayı kapatırken, blockchain tahrikli dağıtım sistemlerinin kullanımı nedeniyle, süpermarket Carrefour’un yerli tx iş yükünü kitlesel olarak azaltabildiğine dikkat edilmelidir-böylece firma son zamanlarda yaklaşık 1.500 işlerini azaltma planlarını açıkladı (önümüzdeki birkaç ay içinde).

Carrefour Hakkında Diğer Bilgiler Dikkate Değer:


Firma şu anda DLT kullanımı yoluyla 300 marka ürünlerinin yaklaşık 20’sini takip ediyor (şirket temsilcileri bu listeye kısa bir süre daha ekleneceğini iddia ediyor).


Basın zamanında, Carrefour’un DLT platformu küresel olarak altı farklı ülkede kullanılıyor.
Son olarak, son zamanlarda, blockchain çözümlerinin, insanların geleneksel olarak aşağıdaki gibi eylemleri gerçekleştirmek zorunda oldukları bir dizi başka alana sızmaya başladığı belirtilmelidir:

Kripto Haber