Bitfury Grubu ve blockchain Longenesis Tıbbi Veri Pazarında Ortaklık

06.04.2019
73
A+
A-
Bitfury Grubu ve blockchain Longenesis Tıbbi Veri Pazarında Ortaklık

Bitfury Grubu ve Longenesis blockchain medical data marketplace yeni bir proje üzerinde çalışıyor. İkili, cointelegraph ile paylaşılan bir basın açıklamasına göre, blockchain’e dayanacak bir rıza yönetim sistemi üzerinde çalışmaya başladı.

Sağlık sektörüne yönelik yeni sistem, araştırma projeleri için Kullanıcı onayı ile ilgili sorunları ele almayı hedefleyecektir. Ayrıca genel veri koruma Yönetmeliği (GDPR) ve Sağlık Sigortası taşınabilirlik ve sorumluluk Yasası (HİPPA) ile uyum sağlamaya yardımcı olacaktır.

Kullanıcı onayı ile ilgili bilgiler ExonumTM blockchain üzerinde kaydedilecektir. Tüm veriler gelecekteki denetim süreçlerini düzene sokmak için bir zaman damgası ile birlikte gelecektir. Sistem, mevcut dijital sistemlere ek olarak kullanılacaktır veya tam bir veri yönetimi çözümü olarak dağıtılabilir.

Duyuru bitfury için yoğun bir kaç ay ortasında geliyor. Roger Ver son zamanlarda şirket kullanıcı işlemleri ve satış bilgileri casusluk suçladı. Ver’e göre, Bitfury düşük blok boyutu sınırını korudu ve kullanıcı dijital varlık gizliliğine karşı duran farklı araç ve politikaları savunuyordu.

Tıbbi cephede, bitfury, blockchain’de bir temeli olan bir tıbbi görüntüleme ekosistemi oluşturmak için Şubat ayında tıbbi teşhis ağı ile bir araya geldi. Fikir, CT taramaları ve x-ışınları gibi bilgileri paylaşmak, korumak ve güvence altına almak için bir sistem oluşturmaktı.

Dünya çapında, sağlık kurumları ve akademisyenler çeşitli amaçlar için blockchain bir ilgi almış. California Üniversitesi’nden bir grup olan San Francisco, tıbbi bilgileri paylaşmak için blockchain tabanlı bir sistem önerdi.

Cointelegraph göre, çözüm bilgileri izleme yeteneğini artırarak toplanan klinik verileri daha güvenilir hale getirmek niyetinde.

Kripto Haber