Blockchain (DLT) ve yapay zeka (AI) gibi gelişmekte olan teknolojiler işbirligi yapacakmı

19.03.2019
69
A+
A-
Blockchain (DLT) ve yapay zeka (AI) gibi gelişmekte olan teknolojiler işbirligi yapacakmı

Blockchain tanımını bilmek ve sadece Google arama çubuğuna ‘define blockchain’ yazın istiyorsanız, o zaman bu hemen alacaksınız tanımıdır.

‘Bitcoin veya başka bir kripto para biriminde yapılan işlemlerin kaydının eşler arası bir ağda bağlantılı birkaç bilgisayar arasında muhafaza edildiği bir sistem.’

Aynı zamanda, devam edip yapay zeka ararsanız, aşağıdakileri bir cevap alacaksınız.

‘Bilgisayar sistemlerinin teorisi ve gelişimi, görsel algı, konuşma tanıma, karar verme ve diller arasındaki çeviri gibi insan zekası gerektiren görevleri yerine getirebilir.’

Livemint’te Kailash Nadh tarafından belirtildiği gibi, bu iki teknolojik gelişme çok farklı ve ilişkili değildir; sonuç olarak, iki kavram birlikte anılmamalıdır.

2017 ve 2018 arasında bir kripto para teklifi için geliştirilen herhangi bir beyaz kağıda bakacaksanız, blockchain teknolojisiyle mucizevi bir şekilde yapay zekaya işbirligi planlayan projeyi bulacağınız çok iyi bir şans var.

Bu sadece azaltmak ya da sadece iş çözümleri ile işletmeler sağlamak değil, aynı zamanda biz dünyada karşı karşıya tüm sorunları çözmek mümkün olmaktadır.

Sadece tam bir paket yapmak için sadece bazı robotlar ve astronotlar atmak gerekir, ve orada zorlayıcı bir paket var.

İki kavram ile gitmek için uzun bir yol; yapay zeka ve blockchain teknolojisi var
Üzücü olan şey, olgunlaşan pazarın blockchain teknolojisini robotlar ve yapay zeka ile toplanan bu yeni söylentiler algılayamamasıdır.

Nadh’ın belirttiği gibi, ikincisinin, bilgisayarların daha akıllıca davranmasını sağlamak için geliştirilen çok çeşitli kavramları, teknolojileri ve Teknikleri kapsayacak bir terim olduğunu belirtmek önemlidir.

Blockchain, kripto pazarı veya hatta dağıtılmış teknoloji defteriyle uzaktan ilgili herhangi bir şey için kullanılan her şeyi kapsayan bir terminoloji olarak seçilmiştir.

Aslında herhangi bir üçüncü tarafa ihtiyaç duymayacak açık bir anarşik kripto para birimi olarak tasarlanan bitcoin, BTC’NİN aksine, eski finansal sistemden biraz daha iyi ses çıkarma eğilimi gösterir, bu nedenle arzda belirlenir.

Şimdi büyük soru, blockchain teknolojisi ile birlikte yapay zeka insanların yanıltılmış ya da inandıkları seviyelerde bir araya gelecek. Bu olabilir ama hükümet yapay zeka aynı seviyelerde görüntüleyen robot enforcers bir araya gelip elinizde yerleştirilir çip tarama insansı devam etti sadece.

Bu sadece Federal Rezerv üzerindeki tüm işlemlerin aslında eklendiğinden emin olmaktır.

Kripto Haber