Blockchain Facebook İçin Katalizör Olacak

26.04.2019
20
A+
A-
Blockchain Facebook İçin Katalizör Olacak

Facebook Çarşamba günü kazançlarını bildirdi. Yatırımcılar, şirketin bu alandaki geleceğe yönelik planları hakkında daha fazla bilgi vermesini bekleyerek gizliliğe odaklandılar. Bu çok önemlidir çünkü kullanıcı sayısı ve şirket tarafından kayıtlı gelir artmaya devam etmektedir.

Facebook Gizlilik Üzerinde Bir Kayma Yapacak?


Mark Zuckerberg şirketinin CEO’SUNA göre, iletişimin geleceğinin gizlilik ve şifreli hizmetlere doğru kayması bekleniyor. İnsanlar, özel kaldığını bilerek birbirlerine söylediklerinden emin olabilirler.

Aynı zamanda, whatsapp, Messenger ve Instagram’ın mesajlaşma işlevlerini de entegre etmeye çalışıyorlar. Niyet, whatsapp ve Messenger arasında daha iyi bir entegrasyona doğru ilerlemektir ve insanların Facebook ağında iletişim kurmalarının ana yolları olması beklenmektedir.

Bununla birlikte, gizlilik veya gelişmiş özel özellikler hakkında özel bir şey bildirmediler. Aynı zamanda, gelişmiş gizlilik bu hedefe doğru hareket etmek ne kadar mal olacağını hakkında hiçbir açıklama yoktur.

2018’de Facebook, kullanıcıların gizliliği ve verileri ile ilgili bazı sorunlar yaşadı. Cambridge Analytica ile ilgili skandallar Facebook topluluğu arasında sıcak bir konu olmaya devam ediyor. O zaman, bir siyasi araştırma firması 2016 yılında siyasi reklamları hedeflemek için Facebook kullanıcılarından veri kullandı. Gerçekten paylaşmak istedikleri daha fazla bilgiyi paylaşmaktan kaçınmak için gizlilik ayarlarını ayarlamış bazı kullanıcılar var.

CNBC’YE göre, analistler Facebook’un gelir artışını 12 milyar dolardan 15 milyar dolara bildirmesini bekliyorlar. Bu, Facebook’un 2012’te halka arzını başlatmasından bu yana şirketin bir yıl öncesine kıyasla herhangi bir çeyrek için en yavaş büyümeyi kaydedeceği anlamına geliyor.

Henry Liu, eski bir Facebook çalışanı, yorumladı:

Zuck’ın şirketin pivotu hakkındaki duyurusu, temel işlerinin dışındaki diğer gelir akışlarına ve iş modellerine yatırım yapacaklarını açıkça gösteriyor. Yatırımcıların bu şeylerin ne olduğuna dikkat etmeleri önemlidir.”

Piyasadaki birçok sanal para birimi, kullanıcılara verilerinin korunduğundan ve diğer taraflarla paylaşılmadığından emin olmalarını sağlayan bir dizi gizlilik aracı sağlar. Dahası, insanlar üçüncü taraf bir şirkete güvenmek zorunda değiller, ancak merkezi bir otorite olmadan çalışıyorlar.

Kripto Haber