Blockchain Fintech Firması Bitt Digital Barbados Merkez Bankası’ndan Onay aldı

17.07.2019
32
A+
A-
Blockchain Fintech Firması Bitt Digital  Barbados Merkez Bankası’ndan Onay aldı

Sekiz aylık bir incelemeden sonra, Bitt

Sandbox tarafından Bitt’e sunulan testlerin bir kısmı, şirketin Blockchain tabanlı fintech ürün ve hizmetlerini ve ayrıca iş modellerini düzene sokma şansıydı. Bunların tümü, tüketicilerin ve paydaşların çıkarlarının en iyi şekilde halledildiği kontrollü bir ortamda yapıldı.

Gözden geçirmenin başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından, bankanın Valisi Cleviston Haynes, Düzenleyici Gözden Geçirme Panelinin Bitt’in faaliyetlerinden memnun olduğunu onayladı. Ona göre, işin niteliği başarılı bir şekilde yargılandı, RRP’nin test sürecini resmi olarak tamamladığını söyleyerek şirketi düzenleme altına aldı.

Overstock’in Medici Ventures’in bir portföy şirketi olan Bitt, daha önce sayısallaştırılmış bir Barbadian Doları başlattı. Lansman, Medici Ventures tarafından 2016 yılı başında 4 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirmişti.

Şimdi bu başarı ile Bitt, Blockchain bazlı fintech ürün ve hizmetlerinin doğru kalitede olduğundan emin. Şirketin CEO’su Rawdon Adams, özellikle üretkenliği artırma konusunda finansal hizmetler sektöründe devrim yaratmada teknolojinin özünden bahsetti.

Ona göre, finansal hizmetler platformundaki tüm şirketler için, özellikle gözetim amacıyla, düzenleyicilere sahip olmak çok önemlidir. Ayrıca, ortaklarını ve tüketicilerini ürün ve hizmetlerinin kalitesi konusunda güvence altına almak için Sandbox’ın sonucunu kullanacaklarını söyledi.

Bitt’in CEO’su da, özellikle sanal alandan çıkmaları konusunda, beklemedeki Veri Koruma Yasası’nın önemine dikkat çekti. Tüketicilerden, işletmelerden, yatırımcılardan ve lisanslı finansal kuruluşlardan hükümetlere kadar herkesin artık Bitt’in Barbados’ta çalışmasına izin verildiğine güvenebileceğini söyledi.

Barbados Merkez Bankası

Ülkenin Merkez Bankası, tüm parasal ve mali prosedürleri formüle etmesini sağlayan tek güçlü politika yapıcıdır. Yarattığı tüm politikalar, ekonomik kalkınma gündemine uygun olmalarını sağlayarak Barbados hükümetine paralel olarak yapılır.

Kripto Haber